CHP'li Ateş: Önsen Mahallesi Kerbela olmaktan çıksın

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Önsen Mahallesinde suların akmadığını belirterek, ''Önsen mahallesi Kerbela olmaktan çıksın. Sular akmaya başlasın'' dedi.

Ateş ve beraberinde partililer, Önsen Mahallesine giderek, halkın sorunlarını dinledi. Akmayan sulardan vatandaşın şikayetçi olduğuna değinen Ateş, Cumhurbaşkanının buradaki konuşmasına atıfta bulunarak: “Hafta sonu iktidar Partisi'nin Kahramanmaraş'ta yapılan il Kongresi’ne Sayın Cumhurbaşkanı katılmış idi. Sayın Cumhurbaşkanı yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'a yapılan barajlardan göletlerden bahsetti. Tebrik ederim. Sayın Cumhurbaşkanına Kahramanmaraş'ın içme suyu probleminin çözüldüğünü, bununla ilgili bir sıkıntının olmadığını söylemişler ki Sayın Cumhurbaşkanı da içme suyu problemi üzerinde hiç durmadı. Oysa Sayın Cumhurbaşkanı o kongrede konuşurken Önsen Mahallesi'nde sular akmıyordu” dedi.

CİDDİYE ALINMIYOR
Yapılan işlerin ciddiye alınmadığını belirten Ateş şöyle konuştu: “Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat ilçe teşkilatı olarak mahallelerimizde yaşanan sıkıntıları gündeme getirmeye devam ediyoruz. Daha önce defaten dile getirmemize rağmen maalesef Önsen mahallemizin çektiği su problemi ile ilgili ciddi bir adım atılmadığını görüyoruz.  Geçen hafta içerisinde 5 gün boyunca Önsen’de sular kesikti. Şu anda bir ya da, iki saat su verilebiliyor. Tam bir rezillik yaşamıyor. Pandemi döneminde hijyen kurallarına dikkat edin diye her gün defalarca kez vatandaşı uyaranlar, akmayan su ile vatandaşın nasıl daha temiz olabileceğini çıkıp bize anlatsınlar.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI BİNASININ KAPISINA VATANDAŞA EFENDİLİK ETMEK YOKTUR, HİZMET ETMEK VARDIR YAZMAKLA OLMUYOR

Derdimiz her zaman söylüyorum bağcı dövmek değil. Üzüm yemek o yüzden bizi idare edenlere bir kez daha sesleniyorum. Önsen ile ilgili bu su sıkıntısını lütfen çözünüz. Dün Önsen Mahallesi'ne gidip vatandaşla görüştük. Vatandaş gerçekten çok büyük sıkıntı içerisinde. Bu mahallemizdeki şebekelerin yenilenme işine bir an önce başlamak gerekiyor.  Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasının kapısına vatandaşa efendilik etmek yoktur, hizmet etmek vardır yazmakla olmuyor. Vatandaş gerçekten hizmet edilmesini istiyor. Bu vesile ile tüm hemşerilerime bir kez daha sevgiyle saygıyla selamlıyor, her zaman vatandaşımızın yanında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.