banner232

CHP'li Ateş: Kahramanmaraşspor'u sevenlere ceza mı vermek istiyorsunuz?

Kahramanmaraş CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş video yoluyla açıklamada bulundu. Ateş yaptığı açıklamada Onikişubat Stadyumu'nda neden maç oynanmadığını ve Kahramanmaraşspor'un neden yalnız bırakıldığını sert bir dille eleştirirken "30 yıldan beri sahip çıkmadığınız için Kahramanmarasşpor şirketleşti ve bir şirket sahibinin eline geçmiş oldu." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş video yoluyla yapmış olduğu açıklamada Onikişubat Stadyumu'nda neden maç oynanmadığı, Stadyumun neden yıkılmak istediğini ve Kahramanmaraşspor'un neden yalnız bırakıldığını dile getirdi.

Ateş, Kahramanmaraşspor'a neden sahip çıkılmadığını anlamadığını dile getirirken şu sözleri kullandı; "30 yıldan beri sahip çıkmadığınız için Kahramanmaraşspor şirketleşti ve bir şirket sahibinin eline geçmiş oldu"

İşte Ateş'in açıklamasının tamamı:

"Bu hafta da Kahramanmarasşpor'umuzun maçlarının oynanması için Osmaniye'ye Kahramanmaraşspor gönderilecek. Biz o Osmaniye'deki stadyumu gördük, Osmaniye'deki stadyumla Onikişubat Stadyumu'nu karşılaştırdığınız zaman burası Ali Sami Yen gibi kalıyor. Şimdi iki mevzu var.

Birincisi; Kahramanmaraşspor'a niye sahip çıkılmıyor, bunu anlamıyorum. Eğer şunu söylüyorlarsa "Orası bir şirket ve o şirketin bir sahibi var, şirket olduğu için sahip çıkmıyoruz" diyorlarsa Kahramanmaraşspor'u 30 yıldan beri sahip çıkmıyorsunuz. 30 yıldan beri sahip çıkmadığınız için Kahramanmarasşpor şirketleşti ve bir şirket sahibinin eline geçmiş oldu.

Çok merak ediyorum eğer Kahramanmaraşspor'u sizin istediğiniz birine Kahramanmaraşspor Başkanı devretseydi aynı tarzı, aynı tavrı gösterecek miydiniz bunu merak ediyorum. 

İkincisine gelince; şimdi Kahramanmaraş Onikişubat Stadyumu'nu yıkmak istiyorsun, çürük diyorsunuz. Oysa geçmiş yıllarda bu stadyumla ilgili güçlendirme çalışması yapıldı ve trilyonlarca lira para ödendi. Bunlar bizim paramız, bizim cebimizden çıkan paralar. Bu para ödendi ve bu güçlendirme yapıldıysa stadyumu neden yıkmak istiyorsunuz? Stadyum çürük ise güçlendirmeyi neden yaptınız? Ve güçlendirmeyi yapan firmaya sen bu işi neden doğru düzgün yapmadın diye sordunuz mu sormadınız mı bunu çok merak ediyorum.

Osmaniye'deki stadyumun da yıkım kararı var ama orada maçlar oynanıyor. Bu stadyumda da 6 ay önce amatör lig maçları oynanmadı mı? Örneğin, Türkoğlu Belediyespor gelip burada maç yaptı mı yapmadı mı? 6 ay önce maç yapılabiliyorsa şimdi bu stadyumda niye maç yapılamıyor? Kahramanmaraşspor'u sevenlere, bu şehrin taraftarlarına ceza mı vermek, kesmek istiyorsunuz. Yeni stadyum yapacağız diye söz verdiniz, bunu yapmadığınız gibi bir de mevcudu yıkmaya kalkıyorsunuz. Sizi Allah'a havale ediyorum, sonra da milletimize havale ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2021, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.