CHP'li Ali Öztunç Sır Barajı ile ilgili suç duyurusunda bulunacak

Kahramanmaraş’ta Ceyhan Nehri üzerinde enerji üretmek amacıyla 1991 yılında açılan barajda suyun rengi siyaha dönmesinin ardından CHP Kahramanmaraş Mlletvekli Ali Öztunç, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Kahramanmaraş'ın Onikişubat İlçesi'nde yer alan sanayi tesislerinin kimyasal atıklarının baraj sularına karışması nedeniyle, Sır Barajı'nda sular adeta simsiyah oldu.

Ortaya çıkan korkunç manzarayı, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden paylaştı.

CHP Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç şunları paylaştı:

"Bu görüntüler Kahramanmaraş sır barajından. Maalesef sanayi tesislerinin kimyasal atığı bu görüntülere sebep oluyor. Defalarca çağrı yaptım, mücadele ettim ama maalesef ne Çevre Bakanlığı ne de Kahramanmaraş Büyükşehir belediyesi duyarlılık göstermedi."

"SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM"

CHP'li Öztunç, sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade ederek, "Bu çevre katliamının sorumluları sadece fabrikalar değil aynı zamanda duyarsız kalan kamu görevlileridir. Bu nedenle bu kamu görevlileri hakkında da suç duyusunda bulunacağım. Bunu yapmaya mecbur bırakıldım maalesef." dedi

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 15:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dobra
Dobra - 6 ay Önce

Ulan simsiyah akan suyada temiz diyorlar ya yuh. Türkoğluna kadar arabanın camlarını kapatıyoruz.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.