Büyükşehir ve Göksun Belediyeleri tınlamayınca, kendi yollarını kendileri yapıyorlar

Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi'ne bağlı Kanlıkavak Mahallesi'nde ilginç bir olay yaşandı. Mahalle sakinleri yapılmayan yayla yolu için hem Göksun hem de Büyükşehir belediyelerinden umudu kesince, kendi yollarını kendileri yapmaya başladılar.

Büyükşehir ve Göksun Belediyeleri tınlamayınca, kendi yollarını kendileri yapıyorlar

Kahramanmaraş İli Göksun İlçesi Kanlıkavak Mahalle sakinleri, yaylalarına yol istemek için defalarca yetkili kurumlara dilekçeler verdiklerini belirterek, verdikleri dilekçelerin hiçbirisine yanıt verilmediğini iddia ettiler.

İKİ BELEDİYEYE DE BAŞVURDULAR
Mahalle yolunun yapılması için verdikleri dilekçeler sonuçsuz kalınca mahalle halkı olarak ortak bir karar alarak kiralık kepçe tuttular. Tutulan kiralık kepçe ile çalışmalara başlayan halk, bu durumu daha önce Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi ve Göksun Belediyesi'ne defalarca dilekçelerle bildirmelerine rağmen yolun yapılmadığını öne sürdüler. Vatandaşların başvurular sonuçsuz kalınca, ''Kendi yolumuzu kendimiz yapmaya karar verdik'' dediler.

ARALARINDA PARA TOPLADILAR
Kanlıkavaklılar, “Aldığımız karar doğrultusunda mahalle yolumuzu yapmak için kendi aramızda para topladık. Yol yapım işlerinde kullanılan kepçeyi kiralayarak çalışmalarımıza başladık.''

Vatandaşlar, ''Yetkiler herkese aynı mesafede davranmak zorundalar'' diyerek yetkililere sitem ettiler…

ÖNCE PAYLAŞILDI, SONRA SİLİNDİ
Yetkili mercilere sıkıntılarını duyurmak üzere sosyal medya hesabı Facebook'tan paylaşım yapan Göksun Derneği, Büyükşehir Belediyesi ve Göksun Belediyesi'ne seslendi. Daha sonra bu paylaşım saatler sonra kaldırıldı. Veya kaldırılması için baskı yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2021, 10:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.