Büyükşehir kentsel dönüşüm yetkilerini bakanlığa devrettiği iddiası!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Yusuflar (Tekke) Mahallesi kentsel dönüşüm projesi ile ilgili önemli değişiklikler yapıldığı iddia edildi. Buna göre, riskli alanlar, rezerv yapı alanları ve riskli yapı alanları, uygulama alanları olarak belirlendiği ve bu alanlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na önemli yetki devirleri yapıldığı konuşuluyor.

Büyükşehir kentsel dönüşüm yetkilerini bakanlığa devrettiği iddiası!
banner150

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, kentsel dönüşümle ilgili bazı yetkilerini kısıtlayarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na devretti.

YERİNDE İNCELEME YAPACAKLAR
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u Tekke (Yusuflar) Mahallesi'ndeki kentsel dönüşümü yerinde görmeleri için Kahramanmaraş'a davet etmişti. Bakan Kurum'un bölgede birtakım incelemelerde bulunması bekleniyor.

Bakanlık, Kahramanmaraş'taki Tekke kentsel dönüşüm uygulamalarına müdahale edebilecek ve kentsel dönüşüm yapılan alanlarda en küçük parsel dâhil olmak üzere, Uygulama Alanı ismi altında müdahale etme ve bu alanda plan dâhil her türlü işlemi yapma hakkını elde ettiği konuşuluyor.

Konuyla ilgili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nden açıklama bekleniliyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2019, 12:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.