Büyükşehir Belediyesi yardımları kesti mi?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, tasarruf tedbirlerine şimdide dar gelirli ailelere verilen Kahraman Kart üzerinden maddi desteği ve odun kömür yardımını 4 aydır keserek vermediği iddia ediliyor. Yakacak odun, kömür ve Kahraman Kart yardımları kesilince dar gelirli vatandaşların zor durumda kaldıkları belirtiliyor.

Büyükşehir Belediyesi yardımları kesti mi?
banner150

KAHRAMANMARAŞ Büyükşehir Belediyesinin fakir fukaralara ve ihtiyaç sahiplerine yönelik Kahraman Kart üzerinden yükleme yaparak maddi destek verdiği biliniyor. Ancak 4 aydır hem maddi desteğin hem de kış günü odun desteğinin kesilerek verilmediği konuşuluyor.

DUYURUN SESİMİZİ

Bu yardımı alan birçok vatandaşların, Whatsapp ihbar hattına attıkları mesajda; ''Şu kış günü bu yardımları Büyükşehir Belediyesinin neden kestiğini çözemediklerini, Suriyeli vatandaşlar kadar olmadıklarını, 4 aydır Kahraman Kart’a para yüklenmediğini, evlerinde yakacak odunları olmadığını, çaresiz olduklarını'' içeren mesajlar atarak ''duyurun sesimizi'' diyorlar.    

TASARRUF TEDBİRLERİNE FAKİR FUKARALARDA DAHİL Mİ OLDU?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin Fakir Fukaralara yapılacak yardım bütçesinin 50-60 milyon TL olduğu biliyorken, bir vatandaşın çektiği mesaj çok şeyi ifade ediyor; ''Tasarruf tedbirlerine şimdi de fakir fukaralara yapılacak yardımlarda dahil mi oldu demekten kendimizi alamıyoruz.’’

Yeni yıla sayılı günler kala Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin hem Kahraman Kart’a yükleme yapım yapmayacağı, hem de yakacak odunu olmayan fakir fukara halka karşı nasıl bir tutum sergileyeceği kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.  

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.