banner232

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün kardeşine tazminat davası!

Yerel seçimlerde halkın gözünü adeta boyayan Büyükşehir Belediye Başkanı 2 yıl olmasına rağmen verdiği vaatlerin hiçbirisini yerine getirmedi. Hayrettin Güngör'ün göreve geldiği günden bu yana Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde ciddi bir işçi kıyımı yaşandığı biliniyor. Yerel seçimler öncesinde işçilerin mağdur edilmeyeceğini söyleyen başkanın sözünü tutmasını isteyen mağdur işçiler kardeşi Nurettin Güngör'ün nüfuzunu kullanarak kendilerini işten çıkarılmasını sağladığını ifade ederek adliye kapısına dayandılar.

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün kardeşine tazminat davası!

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin çeşitli bünyelerinde görev alan bazı işçiler, Hayrettin Güngör göreve geldikten sonra işten çıkarılmıştı.

Tam da bu noktada alınan bilgiye göre bazı işten çıkarılan işçilerin, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün kardeşi Nurettin Güngör'ün, nüfuzunu kullanarak kendilerine iftiralar atarak işten çıkarılmalarının sağlandığını, buna sebep ise Kültür Park otoparkına özel aracını park ettirmediklerinden dolayı olduğu öne sürüldü. 

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün kardeşi Nurettin Güngör'ün belediye içerisinde nüfuzunu kullandığını söyleyen ve otoparka aracını almadığı için iftira atarak işten kasten çıkarıldığını belirten işçilerden H.P'nin Kardeş Güngör hakkında hem manevi tazminat hem de Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulduğu bilgisine ulaşıldı. 

HAYRETTİN GÜNGÖR'ÜN KARDEŞİNE TAZMİNAT DAVASI

İşten çıkarılan H. P. isimli işçinin tazminat dava dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

''...Davalı Nurettin Güngör mevcut belediye başkanının kardeşi olup müvekkilimle yaşadığı ufak tartışmadan dolayı öncelikle belediyede bulunan nüfuzunu kullanarak yaklaşık 6 yıldır çalışmakta olduğu Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan AKBEL ÜRÜNLERİ TEM. HİZ. TAŞ. MAT. TAN. BAS. YAY. AJ. ORH. İNŞ. GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.'inden atılmasını sağlamış ardından müvekkilime iftira atmak suretiyle savcılığa şikayet etmiş ve tutuklattırmaya çalışmıştır. Tüm bu yaşananlar aynı zamanda şeker hastası olan müvekkilimde derin ve onarılamaz hasarlar oluşmuş olup işbu davanın açılması zorunlu kılmıştır...''

Dava, Kahramanmaraş 3. Asliye Mahkemesi'nde önümüzdeki günlerde görülecek.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2021, 17:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
maraşlı
maraşlı - 10 ay Önce

Hayrettin öbür dünyaya inanıyorsa bu dünyasını bitirdi öbür dünyasınıda bitırmek üzere bu kadar garibanın ahı iflah etmez adamı

EDE
EDE - 10 ay Önce

Hayrettin bitti birde Nurettin çıktı nedir bu memleketin Güngörlerden çektigi kardeşim

Gerçek
Gerçek - 10 ay Önce

Sadece o şahıs deyil en az 100 personel var nurettin den darbe yiyen sürülen linç edilen ordan oraya sürülüp hata yapsın da işten atalım diye bekliyorlar sesimizi duyuracak bitane yetkili de bulamıyoruz bu haberi gündemden lütfen düşürmeyin gündemde kalsın ki çare bulunur belki araştırılsın herkez bunu doğrulayacaktır belediyede göksunlu hariç hiç kim se rahat deyil huzur yok az kaldı ölüm olacak

Ahmet
Ahmet - 10 ay Önce

Bu koltuk sanada kalmaz başkanlığın bitince sakın bu şehire gelme hayrettin güngör yolda yürüyemezsin

Ramazan
Ramazan - 10 ay Önce

Hem oy veriysiz hem şikayet ediysiz

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.