'Bu yasaklar bizim için'

Kahramanmaraş Onikişubat Muhtarlar Derneği Başkanı Ramazan Gürbak, korona virüs nedeniyle uyarıda bulundu. Gürbak: ''Bu yasaklar bizim sağlığımız için ortaya çıkmış yasaklardır'' dedi.

'Bu yasaklar bizim için'

Türkiye’de korona virüs vakalarını tekrar yükselmesi üzerine, tedbirler biraz daha sıkılaştı. Tedbirlerin başında ise maske, mesafe ve temizlik geliyor. Kahramanmaraş’ta da vakaların artması üzerine Kahramanmaraş Onikişubat Muhtarlar Derneği Başkanı Ramazan Gürbak kendi sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı.

Gürbak mesajında şunları kaydetti: “Kıymetli hemşerilerimiz; öncelikle hayırlı günler dilerim. Malumunuz korona virüs musibetiyle hem devletimizin hem milletimizin mücadelesi maalesef devam ediyor. Son günlerde belki sizlerde duyuyorsunuz, vaka sayılarında ciddi bir artış var. Maalesef mahallemizde de var. Bulaş riskini en aza indirmek için devletimizin tedbir yasakları var. Bunların başında maske, mesafe, sokak ve köy düğünü yasakları, asker ve kına gecesi yasakları ve benzeri şekilde yasaklar var. Ancak şöylede birşey var ki bu yasaklar bizim sağlığımız için ortaya çıkmış yasaklardır. Kıymetli sakinlerimiz; lütfen kurallara uyalım, uymayanları siz kendiniz uyarın. Kurallar ve yasaklara uyulması hususunda devletimiz sıkı denetimler gerçekleştiriyor. Bu denetimlerde kurallara uymayanlara para cezası, adli işlemler uygulanıyor. Ve maalesef cezai işlem olduğunda geri dönüşü de olmuyor. Hatta bugün bir karar çıktı karantinada olan birisi, karantina yerini terk etmiş ve sokağa çıkmış ise bundan sonraki süresini yurtta geçirecek. Böyle durumlar olmasının önüne geçmek ve bulaş riskini en aza indirmek yine bizlerin elindedir. Lütfen ama lütfen kurallara uyunuz. Temizlik, Maske, Mesafe kurallarını ihlal etmeyiniz. Hepinize sağlıklı günler dilerim”

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 14:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.