Bu tuzağa düşmeyin! Virüslü linkle dolandırıcılık yapan şüpheliler yakalandı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü Ysnkesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği Ekipleri tarafından vatandaşın telefonuna virüs link atılarak gerçekleştirilen dolandırıcılık kapsamında 2 kişi gözaltına alındı.

Bu tuzağa düşmeyin! Virüslü linkle dolandırıcılık yapan şüpheliler yakalandı
banner150

Olay, İzmir'de bir vatandaşın cep telefonuna mesaj yoluyla bir link yollanmasıyla başladı. Telefonuna gelen mesajdaki virüslü linki tıklayan vatandaş neye uğradığını şaşırdı. Linki açan vatandaşın telefonu anında kapanarak kullanılmaz hale geldi. Bunun üzerine polise müracaat eden vatandaş, banka hesabındaki 8 Bin 500 tl paranın başka bir banka hesabına geçtiğini farketti. Dolandırıcılar henüz parayı çekmeden hesaba savcılık tarafından bloke konuldu. 

Salı günü öğle saatlerinde Kahramanmaraş'ta bir banka şubesine 8 bin 500 TL parayı çekmeye gelen İ.M. (20) polis ekipleri tarafından yakalandı.

Şüpheli İ.M.yi yakalayan Kahramanmaraş polisi,  bu şahsın itirafından hareketle Adana ilinde İ.Ö. (25) isimli şahsi da yakalayıp Kahramanmaraş' a getirdi. İ.Ö. 'nün  İ.M. isimli şahsa banka hesabı açtırdığı, bunun karşılığında para vermeyi vaad ettiği ortaya çıktı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.