Biz neler ile uğraşıyoruz, Komşularımız ne yapıyor?

Aşık Mahsuni Şerif’in ''Yolsuz Maraş'' türküsü tarihin 2020 olmasına rağmen bir kere daha gerçek oldu. Şehir, KMBBB Hayrettin Güngör’ün keyfi atamaları veya görevden almaları ile uğraşırken, komşularımız Mersin-Adana-Gaziantep’i bölgesele aktör yapacak hızlı trenin ihalesi gerçekleşti.

Biz neler ile uğraşıyoruz, Komşularımız ne yapıyor?
banner150

Siyaseten en parlak dönemini yaşayan, biri iktidar birisi da ana muhalefet olmak üzere iki genel başkan yardımcısı bulanan Kahramanmaraş, hızlı trene dahil olmamıştı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Şubat 2019 tarihli Kahramanmaraş mitinginde, hızlı trenin kılçık yani küçük bir bağlantı ile Mersin-Adana-Gaziantep hattına bağlanacağını söylemiş ve Kahramanmaraş’ın hızlı tren hayali reise iyi bir anlatım yapılmadığı için son bulmuştu. O dönem Kahramanmaraş’a ise yılda 2 milyon taşımalı Türkoğlu Lojistik Merkezi yapılmış ve merkez bölgenin önemli bir aktörü olmuştu. Hızlı tren ile yük taşımacılığında önemli bir ayrıcalık elde eden Kahramanmaraş bu üretkenliğini lojistik merkez ile iki katına çıkarmıştı.   


Erdoğan o dönem konuşmasında: “Türkoğlu Lojistik Merkezi'ni şehrimize kazandırdık. Kahramanmaraş'ı hızlı trenle buluşturuyoruz. Nurdağı'ndan geçen Mersin-Adana-Osmaniye-Gaziantep hızlı tren hattından Kahramanmaraş'a bağlantı yapıyoruz. Bu hızlı tren hattının etüt proje çalışmaları şu anda devam ediyor. Narlı-Akçagöze arasında yeni tren hattı yaparak, mevcut 27 kilometrelik hattı 16 kilometre kısaltacağız. Hattın altyapı yapım çalışmaları tamamlandı, üstyapı ihale hazırlıkları devam ediyor” demişti
 

ŞU AN PEK PARLAK DEĞİL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ınEdeler diye hitap ettiği Kahramanmaraş’ta ise bu aralar durum pek parlak değil. Şehrü-l Emin sıfatı ile kenti yöneten Güngör, personel kıyımı, borç çok diye hizmet yapmama sorunu ve vizyonellikten uzak projeler ile gündemin başlıca konusu olurken, halkta güvenirliliği de sorgulanıyor. 

 

GÜZEL HİZMETLERE HASRET KALDIK

2014-2018 yıllarında hızlı tren olmasa da, belediye manasında güzel yatırımlar gören Kahramanmaraş’ın hevesi kursağında kaldı. Komşularının 20 yıl önce büyükşehir olmasından dolayı geri kalan kent, 2014 yılında topyekun yatırım ile müthiş bir kondisyon kazanmış ve bölgenin parlayan yıldızı olmuştu. Kayak merkezi, Su Sporları Merkezi, yollar ve su yatırımları yapılan kentin her tarafından güzel haberler gelirken, 2019 yılında göreve gelen Hayrettin Güngör liderliğindeki Büyükşehir Belediyesi iyi sonuçlar çıkaramadı. Kentte bunlar yaşanırken komşularımızın her türlü yatırımı alması ise şehirdeki vatandaşları düşündürüyor.  

 

HABERİ LÜTFİ ELVAN DUYURDU 

Hızlı tren müjdesini 64. Hükûmette Başbakan Yardımcısı ve 65. Hükûmette Kalkınma Bakanı olarak görev alan eski Mersin Milletvekili Lütfi Elvan duyurdu. Elvan: “311 km uzunluğundaki  Mersin-Adana-Gaziantep Hızlı Tren Hattı’nın ihalesi gerçekleşti. 6,8 Milyar TL tutarındaki hat tamamlandığında saatte 200 kilometre hızla Mersin’den Gaziantep’e ulaşım daha kolay ve konforlu olacak. Hayırlı olsun” dedi

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2020, 10:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salman özdoğan
Salman özdoğan - 3 hafta Önce

Çok Hızlı gettiği için maraşta duramimiş tren

A.A.
A.A. - 3 hafta Önce

Helal olsun gazetecilik böyle olur, bugün ki memleketimizle ilgili iki haberde çok önemli konulara değindiniz. Başarılarınızın devamını dilerim

Maraşlıoğlu
Maraşlıoğlu - 3 hafta Önce

Hızlı treni Ankara yapar. Belediye başkanı değil..

mehmet
mehmet - 3 hafta Önce

antep yapar, biner gider, bizde bakarız işte... bu siyasetçi ve bürokratlarımız olduğu müddetçe BAKMAYA devam..

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.