Bitmek bilmeyen 'Önsen Köprüsü' tehlike arz ediyor

Kanal Maraş'ın Önsen Köprüsü açılmasından sonraki gün kapatılması ve gelip geçen araçların fotoğraflarının çekiliyor haberini yapmasının ardından, KMBBB Hayrettin Güngör'ün talimatı ile yol 1 saat içinde asfalt dökülmüş ve kullanıma açılmıştı. Köprü olarak yapılan yoldaki büzlerin kırıldığı ve üzerinden geçen araçlara tehlike oluşturduğu Kanal Maraş ekiplerince yine kayıt altına alındı. Bilmiyorsanız veya yazdığınız kitaplarda yol yapımı yoksa biz yapalım sayın başkanım.

Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreteri iken yerel seçimlerde aday gösterilen Hayrettin Güngör, seçimleri açık ara birinci kazanmıştı. Halkın, kamuoyunun ve her kesimin yüksek beklenti içinde olduğu Güngör, sanki gizli bir elin kendine temas etmesi ile halka, basına, kısacası her kesime deyim yerinde ise düşman kesilmişti.

Bütüncül yaklaşım yerine ben bilirim, ben yaparım, yaklaşımına giren Güngör, yaklaşık 2 yıl olmasına rağmen elle tutulur bir proje ortaya koyamamıştı. Kanal Maraş’ın eksik yapılan her projede olduğu gibi halkın menfaatlerini korumak için haber yaptığı Önsen Köprüsü bir kere daha haber konusu oldu.

İhbar hattımıza gelen bir telefon ile Kanal Maraş Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan, köprüye giderek ihbarın doğruluğunu teyitledi. Köprünün altından akan suyun geçmesini sağlayan ve üzeri taş ve topraklarla doldurulup köprü yapıldı diyerek kamuoyuna milletvekilleri ile geçiş yolu açıldı açıklamasını yapan Başkan Güngör'e, köprü altındaki büzlerden birinin çatlak halini kameralara yansıtırken, olası bir felaketin önüne geçmek için, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün, Kanal Maraş neyi haber yapsa orayı düzeltme eylemine gittiğini gözlemleyerek bu haberi de kamuoyu adına yapmayı bir görev ahdediyoruz.

Ve diyoruz ki: Sayın Başkanım meşhur Önsen Köprümüzün altındaki büzlerden biri tonajlı bir aracın geçmesi nedeniyle çatlamış olduğunu gözlemledik. Olası bir felaket olmaması adına buraya bir el atarsanız memnun oluruz! Bir zahmet buraya el atın atmasına da bizim haberimizden sonra döktürdüğünüz asfaltlarda hayır kalmamış, delik deşik olmuş yol, tozdan geçilmiyor. Yol ekibini bir hizaya çekmenizi öneriyoruz. 

(Yasal uyarı: Bu haber Kanalmaras.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. Ancak alıntılanan haber veya yazının bir bölümü, alıntılanan haber veya yazıya aktif link verilerek kullanılabilir.)

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 11:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet ay
Mehmet ay - 13 ay Önce

Editör şu an zaten köprü için alt çalışmalar başlamış durumda.neyin kafasını yasiyorsunuz

malikes
malikes - 13 ay Önce

AYNI BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜ NE BENZEMİŞ....

Ede
Ede - 13 ay Önce

O yolun raklamı bile yapılmayacak kadar basit iken 3 başkan sakız yaptı. Hakediyoruz ne diyeyim

Ede
Ede - 13 ay Önce

O yolun raklamı bile yapılmayacak kadar basit iken 3 başkan sakız yaptı. Hakediyoruz ne diyeyim

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.