Beşbağlar ve Suçatı'na Fırnız'dan içme suyu

Kahramanmaraş Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, kırsal mahallelerin içme suyu sorunlarını çözmeye devam ediyor. Onikişubat İlçesi Beşbağlar Mahallesi ile Suçatı Mahallesi Karadut obasının içme suyu problemlerini gidermek için çalışma başlatıldı.

Beşbağlar ve Suçatı'na Fırnız'dan içme suyu

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç öncülüğünde başlatılan içme suyu seferberliğinde büyük mesafe kat edildi. Son olarak Suçatı Mahallesi Karadut Obası ile Beşbağlar mahallelerinin içme suyu sorunlarının ortadan kaldırılması için çalışmalara başlayan KASKİ Genel Müdürlüğü, 2 mahalle için içme suyu isale hattı yapımına devam ediyor.

Karadut Obasının içme suyu şebekesi, isale hattı ve deposunun eski ve tahrip olmasından dolayı vatandaşlar sudan mahrum kalmaktaydılar. Beşbağlar Mahallesinin de yaz aylarında mevcut kaynaklarında su seviyelerinde azalmalar meydana gelmekte ve mahallenin ihtiyacını karşılamamaktaydı. Bunun üzerine başlatılan çalışmalar kapsamında 14.300 metre isale hattıyla Fırnız bölgesinden 2 mahalleye su getiriliyor. Karadut Obasında 1500 metre şebeke hattı yenileniyor. 1 adet terfi merkezi yapılıyor. Ve yine Karadut Obasının tahrip olan eski içme suyu deposunun yerine 30 m³ yeni su deposu yapılacak. Çalışmalarda %65 fiziki gerçekleşme sağlandı.

Beşbağlar Mahalle Muhtarı İsmail Akkoyun mahallenin içme suyunun yetersiz geldiğini belirterek gerekli başvuruların ardından çalışmaların başladığını söyledi. Muhtar Akkoyun konuşmasının devamında çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ve KASKİ Genel Müdürlüğüne teşekkürlerini iletti.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner117

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.