Başkan Ceyhan'dan önemli açıklamalar! 'Cihat Bey gelsin Başkan olsun ben de yardımcısı olacağım'

Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan yaptığı basın toplantısında Kahramanmaraşspor durumu ve Stadı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan stat konusunda açıklama yaptı.

Kahramanmaraş AK Parti Milletveki Mehmet Cihat Sezal'ın geçdiğimiz günlerde yaptığı konuşma sonrasında dernek ve Kahramanmaraşspor hakkında açıklama yapan Başkan Ceyhan, Sezal'ı yönetime davet etti.

Osmaniye'de oynanan ve sonu yenilgiyle biten maç sonrasında bir kaç vekili ve Belediye Başkanlarının yanında olmadıkları için sitem eden Başkan Ceyhan Burada yalnız hisstettiklerini söyledi.

'SİZ NE KADAR RAHAT OLABİLİRSİNİZ'

Kahramanmaraşspor Kulübü Başkanı Fatih Mehmet Ceyhan, "Ya düşünün Osmaniye'de siz ne kadar rahat olabilirsiniz yani Hepimizin ailesi var kendi evine ayrıdır kardeşin evine gitsen ayrıdır, öz kardeşin evine o evde kendini rahat hisseder misiniz. İster istemez eğreti otururuz. Osmaniye'de bir an kendimi Öyle hissettim, yalnız hissettim. Hakemin verdiği kararlar hepiniz gördünüz orada maça gelen arkadaşlar, Burada olsa o kadar rahat verebilir mi O penaltıyı? diğer pozisyondaki inisiyatif. ifadelerini kullandı.

HEPİMİZ BU MEMLEKETİN BU BÜYÜK AİLENİ ÇOCUĞUYUZ

Bu memleketin bir tane takımı olduğu ve ona sahip çıkılması gerektiğini belli eden Başkan Ceyhan, "Ben maçtan sonra da bir röportaj verdim. Orada aslında sesimi bağırmam yükselme maçın heyecanını ve bir taraftar gibi olmam sebebiyle ama esas konu onu o videoyu dinlerseniz Ne dedim ben; ya artık bu kutuplaşmayı bırakalım Arkadaşlar. Dünya görüşümüz farklı olabilir ama hepimiz bu memleketin bu büyük ailenin çocuğuyuz ya CHP'li side MHP'li side AK Parti'li side Büyük Birlik Partisi de diğer partilerde. Benim kendi adıma  tek kırmızı çizgim PKK’dır vatan hainleridir.

Onun dışında herkesle her masada her türlü oturacak konuşacak ve memleket adına hayırlı olan her mevzuda siyaset söylemiyorum, doktorasını yapmış biri olarak her mevzuda bunlarla ortak kültürü paylaşma, ortak hedefe gitme noktasında o yeteneğe sahip biriyim" dedi.

CİHAT BEY GELSİN BAŞKAN OLSUN BEN DE BAŞKAN YARDIMCISI OLACAĞIM

AK Parti Kahramanmaraş Milletveki Mehmet Cihat Sezal'ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamaya değinen Başkan Ceyhan Sezal'ı yönetime davet etti," Memleketimizi yükseltelim, değerleri konuşalım, birbirimizi kutuplaştırmak, birbirimizi ötekileştirmek, sen alırsın, sen bilirsin, sen Formanı kırmızısın, Sense de beyazısın, daha da iyice türevini alarak daha da iyice aşağıya inerek, Sen şu Mahalledensin sen şu köylüsün muhabbetleri ile bunları Birbirimize ayrıştırarak hiçbir yere varamayız. Bu kutuplaşma bu ayrıştırma sosyolojik olarak insanları gerçekten işte böyle ortak değerleri dejenere etme yeter şu anda olduğu gibi. Bugün Maraşspor konuşuyoruz Yarın Maraş'a yapılacak Organize Sanayi konuşabilir, ticaret odasında başka gün hızlı tren konuşulabilir, başka gün şehre yine büyük bir yatırım, Ama bunlar 10'uncu diye kutuplaştırılacaksa bu değerleri kaybederiz. Buradan Cihat beye Sesleniyorum, Buyrun yönetime davet ediyorum Cihat Beyi gelsin Başkan olsun ben de Başkan yardımcısı olacağım buyrun. Dernek olursa diyor, Dernek olursa ne ya, aşağı dernek. Sayın vekilim Meclisten Bu spor yasası ile ilgili çalışmaları takip etmedi yeni spor yasası ile ilgili bir taslak var Mesela ben Federasyonu'nda da yeterince etkin birim biliyorsunuz bugün UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu tüm takımların şirketleşmesi istiyor ve belki de 2023 veya 2022’de spor yasası çıkınca, şu anda mecliste tartışılıyor. Zaten mecburen şirket olacak tüm takımlar ‘herkes gidiyor Mersin’e biz gideriz tersine’ Kahramanmaraşspor sonunda AŞ’de yazsa Dernek de yazsa şehrin bir değeri bu değeri gelin Cihat Bey eğer canlı yayında söylediği gibi ise ben de buradan Cihat Bey’i hepinizin huzurunda yönetime davet ediyorum. Bizim Çünkü Kahramanmaraşspor derneğimiz da aktif, orada ben yanlış anlamadıysam Cihat Bey bir dernek kurulu Dernek üzerinden diyor Dernek kurma gerek yok zaten Kahramanmaraşspor Derneği aktif, aktif olmak zorunda AŞ onun yalnızca bir branşı bir Kurumu bir şubesi Derneği o kadar

CİHAT BEY'İN YÖNETİME GİRMESİNİ TAVSİTE EDİYORUM

Ya ben buradan Cihat Bey'in yönetime girmesini tavsiye ediyorum. 2 O gün o maçta bütün Stad ile ilgili yani şimdi kendi evinde oynayacağız maçı deplasmanda oynuyorsunuz Sürgün Gibi Osmaniye'de en azından Cihat Bey'i ve diğer vekillerimizden müsait olan veya Belediye başkanlarımızdan müsait olan birkaçını en azından o zor günde orada yanımızda Görmek isterdik. Bu da benim bir küçük Sitemim gerçekten bana spor seviyorsak gerçekten dostunuza hani bir dostumuz arkadaşımızı seviyorsak zor günde esas desteği vermemiz lazım.

Kolay günde güzel günde herkes arkadaş herkes dost, o gün orada bir veya birkaçının yanımızda Görmek isterdik maalesef olmadı ama konuşunca Kahramanmaraşspor Sevdamız seviyoruz tamam, guru guru sevelim arkadaş. Statta ilgili mevzu bu Ben takımı Lig'den çekerim derken bunu kast ettik taraftarımızı korumaya çalıştım ben bugün ben diyorum ya takımı 35 kişi ya yarın Ankara'ya gidiyoruz deplasmana biz bunu götürürüz ama 100-200 o stada gelecek 1000 kişi 2000 kişi o maçlara nasıl gelecek ?  mümkün değil gelemeyecek Biz bunu feryadını bunu sistemini yaptım. Ama bazı taraftarlarımız taraftar mı onu da bilmiyorum yine bize sallıyorlar ya Ne yapsın Fatih Cihan kardeşimi stat ilgili iki kelime konuşmayanlar yine bir de sallıyorlar stadınız elinizden alındı stat Fatih Cihan'ın babasının malı tapulu malı değil arkadaşlar şehrin malı. Türkiye'nin hiçbir yerinde biri yenisi yapılmadan eskisi yıkılmadı, bu mantığa ters zaten ama yine biz ilkleri yaşadık. Bakın şeytana iş lazım iki maç üst üste deplasman oynuyoruz biri Etimesgut sonra Sivas Belediye. Osmaniye'de çakışacaksın Osmaniye sporla. Şimdi 3 hafta nere 4. hafta nerede oynayacağız Bilmiyorum. Ben Sayın Valimize gittim arkadaşlar kamp dönüşü dedim ki Sayın Valim 12 Şubat stadının esas sıkıntılı tarafı kale arkası ve maraton tarafı buraya seyirci almayalım kapalı türbin zaten makyajlarını güçlendirildi TFF normlarına uygun Hatta Arena gibi stat, güzel zemin, pandemi süreci var oranı kapasitesi 2000 kişi diye biliyorum kapalı dürbünün sağlı ve sollu buraya Beşer yüz kişi alalım %50 1000 kişi alalım ya 9 maç var ya 9 maç var.

İlk yarı 2 haftada bir iki saat işte play-off maçlarına BAL ligi maçlarında Türkoğlu maçlarında bu risk alınmış mı inisiyatif alınmış burada da alalım bir şey yok zaten stat güzel bu taraf öbür tarafa seyirci almayalım takımımız ilk yarı burada oynasın 12 Şubat'ta maçını Bu arada Sayın Belediye başkanımıza da doğru bir zaman tanış olalım uygun bir zaman uzun bir zaman verelim ilk yarının sonuna kadar o da Hanefi mahçiçek Stadı'nda güzelce Aceleye getirmeden hazır hale getirsin ikinci yarıda takımız gitsin maçlarını Hanefi Mahçiçek’te oynasın dedim. Bundan daha mantıklı daha uygun bir çözüm var mı yani. Sayın valim Pazartesi günü bunu görüştük değerlendireceklerini söylediler Perşembe günü oldu hala bize cevap yok. En son perşembe günü öğleden sonra federasyondan bize yazı geldi. Cuma günü saat dörde kadar oynayacağını Stadı yerini bildirmezsen iz 3 puanınız kesilecek diye hükmen mağlup o yüzden artık mecburen Osmaniye yazdık.

Ya hayır Başkan bize bir dönüşte olmadı dediğin fikir aptalca çıktı. Ya şurası eksik, burası fazla, şurasını biz ekleyelim, bu kadar muhaptapsızlık, değersizlik, yok sayma, bu Maraşsporla ilgili değil bu başka bir şey" ifadelerini kullandı.
 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2021, 15:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
ELBİSTANLI
ELBİSTANLI - 2 hafta Önce

Başkanım bir sezon hiç maça gelmeyenler takım şampiyonluk final maçına çıksa yada şampiyon olsa kupa töreninde şampiyonluk turunda resim verirken kimler en önlerde poz verir sen belki kareye bile giremezsin.Olmuyor beyler herkes aptal siz uyanıksınız bu gibi durumlar inanın sırıdıyor gülünç oluyorsunuz.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.