Bakanlık fahiş fiyat uygulayanları açıkladı: İşte Kahramanmaraş'takiler

Ticaret Bakanlığı, koronavirüs salgını sonrasında, talebi artan ürünlerde fahiş fiyat uygulayan firma isimlerini açıkladı. Bakanlığın ceza verdiği firma listesinde Kahramanmaraş'tan 3 perakende ve 1 eczane de bulunuyor.

Bakanlık fahiş fiyat uygulayanları açıkladı: İşte Kahramanmaraş'takiler

Ticaret Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakanlık bünyesinde yer alan Reklam Kurulu'nun mart ayı içerisinde gerçekleştirilen 294 ve 295 sayılı toplantılarında, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve ilgili mevzuata aykırı uygulamaları tespit edilen 198 firma hakkında 10 milyon 90 bin 60 lira idari para cezası uygulanması kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

"6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanuna göre aykırı bulunan uygulamaların internet üzerinden gerçekleştirilmesi halinde aykırılığı gerçekleştiren firma hakkında 104.781 TL, diğer satış yerlerinde gerçekleştirilmesi halinde ise 10.475 TL idari para cezası uygulanmaktadır."

KAHRAMANMARAŞ'TAN DA FİRMALAR VAR

Bakanlığın açıklamış olduğu listede Kahramanmaraş'ta da dört firmanın bulunması dikkat çekti. 1 Nisan tarihi itibarıyla gerek 81 ildeki Ticaret İl Müdürlükleri gerekse Bakanlık Reklam Kurulu tarafından denetim altına alınan 7 bin 386 firma ile ilgili yasal sürecin devam ettiği kaydedildi.

Fahiş fiyat uygulayan firmaların listesi için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 17:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak
Alyanak - 1 yıl Önce

Bu kalitesiz insanlardan ne urun alalim, ne de birsey, oyle vatan halini insanlari ifsa edelim, ha pkk ha boyle insanlar

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.