Bakan Kurum iptal etti… Büyükşehir ilanı kaldırmadı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ''Hazine taşınmazlarının kapalı ya da açık teklif usulüyle yapılacak ihalelerini iptal ettik. Nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayacak'' demesine karşın Büyükşehir Belediyesinin billboardlar da yer alan ihale ilanlarını kaldırmadığı görüldü.

Bakan Kurum iptal etti… Büyükşehir ilanı kaldırmadı!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, ''Koronavirüs tedbirleri kapsamında, hazine taşınmazlarının kapalı ya da açık teklif usulüyle yapılacak ihalelerini iptal ettik. Nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayacak'' ifadelerini kullandı.

Bakan Kurum, sosyal medya hesabı Twitter'dan, koronavirüs tedbirleri kapsamında hazine taşınmazlarının ihalelerine ilişkin kararı paylaştı.

Bakan Kurum, ''Koronavirüs tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde hazine taşınmazlarının kapalı ya da açık teklif usulüyle yapılacak ihalelerini iptal ettik. Bu süreçte nisan ayı sonuna kadar ihale yapılmayacaktır'' bilgisini verdi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İHALE İLANINI KALDIRMADI

Bakan Kurum’un Nisan Ayı sonuna kadar hazine arazilerinin satış ihalelerinin yapılmayacağını açıklamasına rağmen Büyükşehir Belediyesinin billboardlar da 31 Mart 2020 tarihi itibariyle sümbüllü yolu üzerinde 3 dönüm Akaryakıt ve LPG istasyonu arsasını satışa çıkaran ilanının hala billboardlarda durması kamuoyunda tepkiyle karşılandı.

İHALELERE KORONAVİRÜS İPTALİ

Devlet koronavirüs kimseye bulaşmasın diye ihaleleri iptal ederek bazı önlemler alırken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinin billboardlarda satış ihalesinin ilanlarını kaldırmaması kamuoyunda manidar karşılanarak, bazı vatandaşların ‘’Ya bu ihalelerde insanlar koronavirüse yakalanırsa’’ demekten kendilerini alamadıkları görüldü.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2020, 18:08
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul
Ertuğrul - 1 yıl Önce

Hazine diyor yalnız abi

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.