Bakan Kurum'dan son dakika termik santral açıklaması

Kahramanmaraş'taki Afşin Elbistan Termik Santrali ile birlikte 15 santrale filtre takma süresinin 2.5 yıl daha uzatılması tepkilere yol açarken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, termik santrallerin 6 ay içinde filtre takmak zorunda olduklarını söyledi.

Bakan Kurum'dan son dakika termik santral açıklaması
banner150

Geçtiğimiz gün Meclis'ten torba yasa içinde geçen maddeye göre; termik santrallerin filtre takma zorunluluğu 2.5 yıl daha ertelenmişti.

Kahramanmaraş ilinde bulunan Afşin Elbistan termik Santrali başta olmak üzere Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde yer alan 15 Termik santralle ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Yıllardır filtresiz çalıştırılan termik santralin, çevre ve insan sağlığını tehdit ettiğinin, bölgede solunum yolları hastalığı ve kanser hastalığına yol açtığı için büyük tepki toplamıştı.

BAKAN DUYURDU
Bu gelişmelerden sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir açıklama yaparak; santrallerin filtre takacaklarını açıkladı.

Bakan Kurum, termik santrallerin 6 ay içerisinde filtreleme adımı atmamaları halinde Bakanlık olarak, çevreyi koruyacak adımı atacaklarını bildirdi.

"2022'YE KADAR BEKLEYEMEYİZ"
Kurum, "2022'ye kadar bekleme gibi bir durumumuz söz konusu değil. Şu anki yasada 6 ay içerisinde bu işe başlamak durumundalar. Başlamazlarsa eğer altıncı ayın sonunda biz gider fiilen bu işlerin yapımına gireriz. İlave bir 6 ay vermiş olacağız öyle düşünelim." açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 13:45
YORUM EKLE
YORUMLAR
Komik
Komik - 7 ay Önce

Çok komik....

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.