Bakalım Kahramanmaraş'ta hangi AK Partili Passat'tan inip Renault'a binecek?

Türkiye'ye yatırım yapacağını açıklayan fakat daha sonra siyasi nedenlerle bu kararından vazgeçen Alman otomotiv devi Volkswagen için Türkiye'den misilleme anlamına gelecek çok kritik bir hamle yapıldı. Daha önce Volkswagen Passat'ı satın alan Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör aracını değiştirecek mi?

Bakalım Kahramanmaraş'ta hangi AK Partili Passat'tan inip Renault'a binecek?
banner150

Volkswagen'e karşılık vermek için harekete geçen Cumhurbaşkanlığı tarafından bakanlıklara uyarı gönderildi. Makam aracı olarak kullanılan Volkswagen ve bu grubun diğer markası olan Audi marka araçların değiştirilmesi istendi.

Daha öncelerde hangi ilde fabrika kurulacağı kamuyonda merak konusu olmuş Türkiye’de 1.3 euroluk yatırım kararı herkesi heyecanlandırmıştı. Yatırımın Kahramanmaraş'ta kurulacağı iddiası ise günlerce çok konuşulmuş ve bu ilin ise Manisa olacağı duyurulmuştu. Ancak bu çalışmalar pandemi gerekçe gösterilerek ertelendi. Daha sonradan ise tamamen siyasi gerekçelerle Türkiye'de fabrika kurulmasından vazgeçildiği açıklandı.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre; Volkswagen'in siyasi nedenlerden dolayı Türkiye'de yapmayı planladığı yatırımı bir başka ülkeye almasına hükümet kayıtsız kalmadı. Cumbhurbaşkanlığı tarafından bakanlıkların başta Passat model araç olmak üzere tüm Volkswagen ve Audi marka makam araçlarını değiştirmeleri istenerek Renault'a binilmesi iletildi. Habere göre üst model kiralamalarda ise Renault Talisman ve Ford Mondeo modellerin tercih edileceği öğrenildi.

KAHRAMANMARAŞ'TA HANGİ AK PARTİLİ VW'NİN ÜSTÜNÜ ÇİZECEK?
Bu doğrultuda; Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatına AK Parti Kahramanmaraş'taki isimlerin Wolkswagen Passat araçlarından inip Reanault'a binip binmeyecekeleri şimdiden merak konusu oldu.

HAYRETTİN GÜNGÖR PASSAT ALMIŞTI
Eski Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un kullandığı ve eski fiyatı ile piyasa değeri 250 bin lira civarında değişen Mercedes’i Başkan Hayrettin Güngör’ün belediyedeki alacaklısına 210 bin TL sattığı öne sürülürken, yerine fiyatı 400 bin TL dan fazla olan Passat 4x4 alması dikkatlerden kaçmaması tartışmalara neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Ocak 2021, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.