Babasını koronavirüsten kaybeden doktor Yücel'in sitem dolu mesajı

Koronavirüs nedeniyle babasını kaybeden Elbistan Devlet Hastanesi doktorlarından Halit Yücel'in maske feryadı sosyal medyada gündem oldu. Doktorun daha önce de babasının tedavisi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yardım istediği ortaya çıktı.

Babasını koronavirüsten kaybeden doktor Yücel'in sitem dolu mesajı
banner150

Babasını koronavirüsten kaybeden Elbistan Devlet Hastanesi doktorlarından Halit Yücel, sosyal medya hesabından tedbirlere uymayıp maske takmayanlara sitem dolu cümlelerle seslendi. 

Son 2 aydır Kovid-19 servisinde görev yapan Elbistan Devlet Hastanesi doktorlarından Halit Yücel ve ailesine 4 Ağustos’ta yapılan testin sonucu pozitif çıktı. Yücel ve aile fertleri, Elbistan Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Doktor Yücel, tedavisinin ardından virüsü yenerek sağlığına kavuştu. Ancak 60 yaşındaki babası Hamit Yücel, vücudunu esir alan koronavirüse 13 gün direnebildi. Hayatını kaybeden baba Yücel’in cenazesi, Gariplik mezarlığında toprağa verildi.

Babasını, kendi elleri ile toprağa veren Doktor Halit Yücel, yaşadığı üzüntüyü, “Mesleğimin ilk yılında bir salgın hastalık yüzünden canımın üstüne toprak attım az önce’ cümlesi ile dile getirdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, maske takmayanlara da, ‘Şu saatten sonra maskeyi istediğiniz yere takabilirsiniz’ diyen Yücel, “Gece gündüz çalışıp beni yetiştiren insanı babamı kendi ellerimle toprağa verdim az önce” ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 10:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
baba
baba - 7 ay Önce

SAYIN DOKTORUM BAŞINIZ SAĞOLSUN. MAALESEF SİZİN VE DİĞER SAĞLIK ÇALIŞANLARININ FERYADINI , SESİNİ DUYAN, SIKINTILARINIZI ,YAŞADIĞINIZ STRESLERİ GÖREN YOK. HALA MASKESİZ MESAFESİZ BİZE BİRŞEY OLMAZ DEYİP GEZİYORLAR, SONRADA HASTANEYE DÜŞÜNCEDE KİMSE BİZİMLE İLGİLENMİYOR DİYE ŞİKAYET EDİYORLAR. OLAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ONLARIN YAKINLARINA OLUYOR.HİÇ BİR SUÇLARI OLMADIKLARI HALDE.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.