Arkadaşının tavsiyesi ile başladı! Şimdi siparişlere yetişemiyor

Kahramanmaraş'ın Andırın İlçesi'ne bağlı Tatarlı Mahallesi'nde yaşayan kadın girişimci Kadriye Temiz, bir arkadaşının tavsiye üzerine devlet desteğiyle çilek bahçesi kurdu. Üretici iç piyasaya ürün yetiştiremediği için çevre illerden gelen taleplere yetişemiyor.

Kahramanmaraş Valiliği, Andırın Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün ortak yürüttüğü proje kapsamında girişimci Kadriye Temiz, arkadaşının tavsiyesi üzerine çilek bahçesi kurdu.

TÜM KADINLARA İŞ ÖNERDİ
İlçenin Tatarlı Mahallesi'nde kurduğu bahçeden çok memnun kaldığını belirten Temiz, bütün kadınların bu işi yapmasını istedi.

AİLESİ DE DESTEK VERDİ
İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerinin kendisine sürekli destek olduğunu ifade eden Temiz, ailesinin de desteğiyle çilek üreticisi olduğunu dile getirdi.

"ZEVKLİ BİR İŞ"
Para kazanmanın ayrı bir zevk olduğunu kaydeden Temiz, "Şuanda siparişlere yetişemiyorum. Tarlamızın bir bölümü daha var. İleride orayı da çilek bahçesi yaparak büyütmeyi düşünüyorum. Hem herkese maddi manevi destek oluyorum, hem de çilek yetiştiriciliği zevkli bir iş." dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 17:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.