Anketler başka, Mahir Ünal başka söylüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Ak Partinin oyunun yüzde 40’ın altına inmediğini belirtirken, Kahramanmaraş’ta Hayrettin Güngör’ün Belediye Başkanı seçilmesinden sonra oy oranı yüzde 13,60 düştü. Yüzde 67,7 ile seçilen Güngör, 2020 yılının Haziran ayında yapılan ankette oy oranını yüzde 54’e düşürdü.

Anketler başka, Mahir Ünal başka söylüyor

Kanal 7’de gündeme ilişkin soruları yanıtlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş milletvekili Mahir Ünal, her ay düzenli yaptırdıkları anketlere ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı.

“Hiçbir zaman yüzde 40-42 bandının altına düşmedik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 52-54 bandındayız” diyen Ünal kendi memleketindeki yüzde 13,60’lık oy düşüşüne ise ne diyeceği merakla bekleniyor.

BİZ DEĞİL ARAŞTIRMALAR SÖYLÜYOR
Piar Araştırma, 30 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında yaptığı 30 büyükşehir ve bunlara bağlı metropol ilçelerde yaptığı araştırmaların sonuçlarını duyurdu.

BÜYÜK KAYIP!
En başarılı belediye başkanları sıralamasında 10 sırada gözükerek başarılı belediye başkanları arasında gösterilen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, yerel seçimlerde aldığı yüzde 67,60 oranındaki oyu, ankette görüldüğü üzere yüzde 54.0'e düşürerek 13,60 puan kaybettiği görüldü.

Kahramanmaraş il genelinde her geçen gün AK Parti'nin oyları erirken, bu oy kaybına sebep Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ün tutum ve davranışları olduğu, Belediye içerisinde hala yapılanmanın, kadrolaşmanın bitirilemediği ve bu yüzden yeni projeler üretmeyerek eski projeleri bile tamamlamaktan aciz olduğu kamuoyunun en çok üzerinde durduğu konuların başında geliyor.

(Kaynak: Kanal Maraş)

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2020, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.