Ankara kulislerine göre AK Parti'de 5 İl'in belediye başkanları hakkında flaş iddia!

Ankara Kulislerinden edinilen bir bilgiye göre Kahramanmaraş dahil AK Parti'nin kalelerinden olan 5 İl'in İl Başkanları ve belediye başkanları Genel Merkeze çağrılıyor. Bazı belediye başkanları'ndan sağlık nedenleri öne sürülerek istifası isteneceği belirtilirken, bazılarının ise dikkatlerinin çekileceği öne sürülüyor.

Ankara kulislerine göre AK Parti'de 5 İl'in belediye başkanları hakkında flaş iddia!

Ankara kulislerinden alınan bir bilgiye göre, Kahramanmaraş dahil 5 İl'in İl Başkanları ve belediye başkanları Ankara'ya çağrılarak Genel Merkez tarafından hesap sorulacağı iddia edildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Başkanı Hayrettin Güngör'ün bu 5 İl Belediye Başkanları içerisinde yer alacağı öğrenildi.

İSTİFASI MI İSTENECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş ziyaretinde Miting alanının boş kalmasına sinirlendiği ve halkın şikayetlerini öğrendiği, AK Parti'nin duayenlerinden eski Milletvekili Ali Sezal'ın ziyaretinde de Kahramanmaraş hakkında görüş alışverişinde bulunduğu, kendisine yakın bazı kişilerden ise bilgiler aldığı, tüm bu olan bitenler kamuoyununda dilden dile konuşuluyor. 

Ankara'ya çağrılacak olan 5 İl'in Belediye Başkanları arasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde Büyükşehir Başkanlığını 2,5 yıldır sürdüren Hayrettin Güngör'ün de olduğu, çağrılan bazı Belediye Başkanlarından sağlık nedenleriyle istifasının isteneceği, bazılarının ise dikkatlerinin çekilerek halk'tan kopmamalarının önlenmesi adına ifadelerinin alınacağı öne sürülüyor. 

AK PARTİ'NİN KALESİ YIKILMAK ÜZERE

AK Parti'nin kurulduğu günden bu yana en çok destek veren İller arasında yer alan Kahramanmaraş İli'n de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gelişiyle ortalık toz dumana katılmış görülüyor. Yörükselim Mahalle Muhtarı Akif Neşnat'ın Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör aleyhine bir şikayet mektubunu bizzat Cumhurbaşkanına vermesi, bu şehirde bir ilk olarak anılırken, Miting alanının halk tarafından doldurulmadığının görülmesi ve tüm ulusal medyada ve Muhalefet Partilerinde Kahramanmaraş Mitinginin sorgulanması, hatta Kahramanmaraş böyleyse diğer illerin ne durumda olduğunu düşünmek dahi istemiyorum diyen büyük bir kitlenin ortaya çıkması, AK Parti Yetkililerini kara kara düşündürüyor. Halk arasında en çok konuşulan konuların başında ''AK Partinin kalesi Kahramanmaraş'ta artık halk tepki gösteriyor. Bu kale yıkılmak üzere'' sözlerinin dile getirildiği biliniyor.

Önümüzdeki hafta bu iddiaların doğru olup olmayacağı kamuoyu tarafından merakla beklenirken, olası bir görevden sağlık nedenleriyle Hayrettin Güngör'ün istifasının istenmesi karşısında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı olarak yine Genel merkezin, Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinden bir ismi belirleyeceği gelen iddialar arasında yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2021, 16:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tunç
Tunç - 5 gün Önce

Biz KMaraşlılar olarak Hayrettin Güngörü hiç sevmedik bu adam oldugu sürede AKP ye oy yok ama Reysimizin o sihirli kundurasından geçen başkanlar birdaha adam olurlar diye düşünüyorum

Muhammed Salih
Muhammed Salih - 5 gün Önce

Eğer Hayrettin ve Okay alınsın tekrar ak partiye oy veririm . Ayrıca fetö ile ailesi ve kendisi ile bağlantılı olan herkesi defetmek lazım. O zaman belki bir şeyler düzelir Maraş için.

cafer
cafer - 5 gün Önce

Hayrettin KMaraşda AKP siyasetinin anasını aglattı bu adam adamolmaz bunun istifası alınmasa bu kadar küskünü nasıl barıştırıcık zaten hayrettin hasta alın görevden gitsin akp ye faydası olur

Edem
Edem - 5 gün Önce

İnşAllah Hayrettin Güngör görevden alınmaz. Devam eder görevine, Belediyeciliğin kitabını yazan başkanı bu şehrin seçmeni seçmedi mi?

Mahçiçek
Mahçiçek - 5 gün Önce

Mahçiçete garnını bödükmü ne.

SUTCU İMAM TORUNU
SUTCU İMAM TORUNU - 5 gün Önce

Gecikilmis bir karar ama zararin neresinden dönulurse kârdir....Gökcek ve Topbaş gibi isimler degistikten sonra bunlarin esamizi okunmaZ..birde kalabalik az mi tartismalari çok komik.bir yetkili bir muhendis muteahhit cikip kac metrekare olsugunu soylesin..platformu tırlarin kapladigi alani hesaptan düssun kac kisi oldugu ortaya cikar....Stadlar mini alanlara....Nereden Nereyyyeeee....

Ede46
Ede46 - 5 gün Önce

İnşAllah önümüzde ki dönemde de aday yapılır Hayrettin Güngör ve aynı vekillerimiz.

Hayrettin göngür
Hayrettin göngür - 5 gün Önce

Malesfki haber dolu belediyede Cumhurbaşkanı hayrettini yerin dibine giydirmiş diyonur hayrettin aldığın ahlar beduallar seni iflah etmez buna inanan sonun firavun gibi olacak Allah’ın izniyle

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.