Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkan Yardımcısı Akyol'dan açıklama

Kahramanmaraş’ta basın sektörünün önde gelen ismi ve Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Akyol; ''basını bir nevi dizayn etmeye yönelik komisyon adıyla başlatılan çalışma ve imzalanan metni kabul etmiyorum. Bu kategorileştirilme olayı basını yok etmeye ve bitirmeye yönelik bir çalışmadır'' dedi.

Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkan Yardımcısı Akyol'dan açıklama
banner150


ANADOLU Basın Yayın Birliği Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Akyol Kanal Maraş'a yaptığı özel açıklama ile Kahramanmaraş’ta gazetecilerin bir nevi esaret altına alınmalarını protesto etmek için kategorileştirme adı altında gazetecileri sınıflara ayırmak adına imzalanan listeden Maraş Yeniğün Haber Sitesi olarak ayrılma kararı aldığını açıkladı.

YEREL BASIN SINIFLARA AYRILDI

Akyol şunları söyledi; ‘’Hepinizin malumu geçen aylarda Kahramanmaraş’ta basını kategorize etme olayı yaşandı. Yerel basın sınıflara ayrıldı. Hatta ve hatta fiyat belirlemesi bile yapıldı. Takdir edersiniz ki, Sayın Mahir Ünal’a sevgi ve saygımızdan dolayı sesimizi çıkarmadık. Her esnaf yaptığı el emeği göz nuru hizmetin bedelini kendileri belirler. Ancak gelinen noktada Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Güngör’ün tutum ve davranışı benim bu kararı almama yol açtı.’’

 ''Basın sansürlenemez. Basın satın alınamaz. Basın kimsenin emir eri olamaz diyen Akyol, bugünden itibaren Anadolu basın yayın birliği Genel Başkan Yardımcısı olarak hiçbir komisyonda olmayacağımı ve hiçbir kategoride bulunmayacağımı buradan ilan ediyorum'' diyerek ''Bu şehirde yerel basın seçimden seçime akıllara düşmemeli'' dedi.

BASINDA BİRGÜN HERKESE LAZIM OLUR

Akyol sözlerine şöyle devam etti; ''İktidarı ve muhalefeti şunu unutmamalıdır ki, Hukuk nasıl herkese bir gün lazım olursa, Basın da herkese bir gün mutlaka lazım olur. Bugünden itibaren böyle bir yapılanmanın içerisinde Anadolu basın yayın birliği Genel Başkan Yardımcısı olarak daha fazla kalamayacağımı belirtir, hiçbir komisyonda yer almayacağımı''

Kamuoyuna saygıyla arz ederim.
 

Anadolu basın yayın birliği Genel Başkan Yardımcısı

Güneydoğu ve Akdeniz Bölge Başkanı

Ayhan Akyol

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2019, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.