Amansız hastalığa yakalanan küçük kardeşler yardım bekliyor

Kahramanmaraş'ta milyonda bir görülen metakromatik lökodistrofi (MLD) hastası olan 6 yaşındaki Sude Nur ve ilik nakli bekleyen 3 yaşındaki Mehmet Alperen yaşam mücadelesi veriyor.

Amansız hastalığa yakalanan küçük kardeşler yardım bekliyor

Kahramanmaraş'ta işçi emeklisi baba Ahmet Kılıç ve ev hanımı anne Şükran Kılıç'ın 8 çocuğundan 6 yaşındaki Sude Nur Kılıç MDL hastalığına 3 yaşındaki kardeşi Mehmet Alperen Kılıç ise lösemiye yakalandı.

''GÖTÜRMEDİĞİM HASTANE KALMADI''
Çocuklarının hastalıklarına çare bulunmasını isteyen baba Ahmet Kılıç, “Ben fabrika işçisiydim ve emekli oldum ekonomik durumumuz zayıf. Sağ olsun çalıştığım iş yerim beni fazlasıyla idare etti. Kızımı götürmediğim hastane kalmadı ve diğer çocuğumda da aynı hastalık oluşunca bittim. Ne yapacağımı bilmiyorum. Beyin küçülmesi MLD dediler Ankara'da ve yapacak bir şey yok dediler. Devlet büyüklerimizden ve Cumhurbaşkanımızdan, milletvekillerimiz ve doktorlarımızdan yardım bekliyorum. İnşallah çocuklarıma bir çare bulunur” dedi.

Anne Şükran Kılıç ise tek isteğinin çocuklarının sağlığına kavuşmasını olduğunu belirterek, “Çocuğum önce yürüyebiliyordu ve kızım da sonradan hastalığa tutuldu. Kızımın hastalığını bilemedik ve onu gördükten sonra küçük çocuğumun da hasta olacağını tahmin ettim. Kızıma ilik nakli oldu ama iyileşmedi. Allah sağlık sıhhat versin ve sabır versin. Ben sadece çocuklarımın sağlığını istiyorum. Evime bir şey istemiyorum ve bunların iyileşmesini istiyorum” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2019, 10:38
c
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bülent Can Durna
Bülent Can Durna - 3 ay Önce

Hastanın adresini rica edebilirmiyiz
Acil dönüş bekliyoruz

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.