Ali Gemci: Bir Maraş kuyruğa girdi, yüzüne karşı sövme yarışı başladı'

Kahramanmaraş Kültür-Sanat-Tarih-Araştırma ve Geliştirme Derneği (MAKSAT-DER) Başkanı Tarihçi-Yazar Ali Gemci, sosyal medyadan isim vermeden ama kime olduğu üç aşağı beş yukarı belli olan ağır eleştirilerde bulunarak, ''Bir Maraş kuyruğa girdi, yüzüne karşı sövme yarışı başladı'' dedi.

Ali Gemci: Bir Maraş kuyruğa girdi, yüzüne karşı sövme yarışı başladı'
banner150

31 Mart Yerel Seçimlerde göreve geldikten sonra projeleri aksatmaya başlayan ve yaptığı garip açıklamalarla vatandaşların diline düşen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e sosyal medyadan tepkiler sürerken son olarak Tarihçi Ali Gemci’nin paylaşımı ise dikkat çekti.

Kahramanmaraş Kültür-Sanat-Tarih-Araştırma ve Geliştirme Derneği (MAKSAT-DER) Başkanı Tarihçi-Yazar Ali Gemci, sosyal medya hesabı Facebook'tan paylaştığı ve yazısında isim vermeden ama kime olduğu az çok belli olan yazısında adeta ateş püskürdü.

Gemci, ''Yakın geçmişte bir Maraş belediye başkanı yeni olduğundan, heyecanlıydı, kendine göre doğruları ve karakteri vardı. Birden bire kindar sürpriz yumurtadan ona belediye başkanlığı çıkmıştı ayakları yere basmıyordu'' ifadelerine yer verdi.

Tarihçi-Yazar Ali Gemci'nin sosyal medya paylaşımı şu şekilde:

BELEDİYECİLİK BİR HİZMET SEKTÖRÜDÜR?
Hizmet sektörlerinde birinci öncelik müşteri memnuniyetidir. Müşteri memnun olursa senin ve firmanın olumlu reklamını yapar. Aksi halde kötü reklamını yapar.
Hizmet sektörü güler yüzlü zarif insanların başarılı olabileceği bir sektördür.
Kaba, saba ve kabadayı vari insanlara ayar çekme huyu olanlar kendini o işte bir numara sanan gafillerin asla başaramadığı bir sektördür.

BELEDİYELERDE DE AYNI SENORYO VE ROL GEÇERLİDİR
Yakın Geçmişte bir Maraş belediye başkanı yeni olduğundan heyecanlıydı, kendine göre doğruları ve karakteri vardı.
Birden bire kindar sürpriz yumurtadan ona belediye başkanlığı çıkmıştı ayakları yere basmıyordu.
O tüm özelliklerini belediyeye aktardı ve belediyeciliğe profesyonelce bakıyordu, her alanda profesyonelce kararlar aldı. Adamın duygusallık lügatında yoktu.

SONRA BİR MARAŞ KUYRUĞA GİRDİ, YÜZÜNE KARŞI SÖVME YARIŞI BAŞLADI
Bizzat ben bile belediyeye gittim, belediye personelinin huzurunda avazım çıktı kadar, canı sine sövdüm.
Maraş'ta bir belediye başkanı için, içten içe bu durum yanıp tutuşmuştur. Bugün iki kişi bir araya gelince veryansın ediyorlar.
Yarın gruplara inecek ve bu yarın çok uzak değil. Bu başkana tavsiyem halk size sövmeye gelmeden siz halka gidip bir adım atın. Bu zamana kadar hiç bir sözünüzde durmadınız, hatta 'tebrik ederim' dedirtecek bir şeyde yapmadınız, icraat yok.

Ben sözümde dururum bilirsiniz. Size sizin isteğinizle bir sene eleştirme beni sene sonu yaptıklarımla eleştir demiştiniz. Sene dolmak üzere bu yazı benim için ısınma yazısı, sizin için derinden eyvah yazısıdır. Sözümde dururum bilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 09:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut
Mahmut - 5 ay Önce

Çok doğru yazmışsınız aynen her taraf pislik icraat sıfır yazıklar olsun bu kadar oy veren şehre yapılana bak sıfır bide kitap yazmış mış

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.