Aksu TV'nin yanlı haberine mahalle halkından tokat gibi yanıt geldi

Kanal Maraş'ın çevre felaketi boyutuna varan Türkoğlu İlçesi Kılılı Mahallesinde bulunan Kipaş Kağıt’ı haber yapmış ve deyim yerindeyse yer yerinden oynamıştı. Kipaş Kağıt, şehrin uydu yayını yapan televizyonunu yanına almış ve imalı deresine atık su göndermediğini iddia etmişti. Kılılı Mahalle sakinlerinin isyanına ses olan Kanal Maraş Mahalleye giderek halkın duygularına tercüman oldu.

Yaklaşık 10 bin çalışanı ile Türkiye’nin önemli şirketleri arasında yer alan bir entegre şirketler grubunun bir parçası olan Kipaş Kağıt, Kılılı Mahallesinde bulanan tesislerinde zehir saçarak halkın sağlığını tehlikeye düşürmesine yine oranın halkı dur dedi. Yıllarca süren pis koku ve kirli suyun imalı deresine akmasına kayıtsız kalmayan halk ayağa kalkmış ve imalı deresini zehirleyen fabrikanın borularının olduğu alana iş makinelerince bent çekmişti. Yaşanan bu gelişmeler daha tazeliğini korurken, fabrika yöneticilerinden alel acele, üstü ve altı dolu olmayan iftira dolu açıklamalar yapılmış, Kanal Maraş’ı ve Kılılı Mahallesi muhtarının menfaat elde etmek istediği öne sürmüştü.

HER HAREKETİNİZ HALKTAN KOPUK YAPMAYIN, HALK OLMADAN YAPAMAZSINIZ!
Fabrika yönetiminin akla ziyan açıklaması gündemdeki tazeliğini korurken, yine suçluluk psikolojisi ile hareket eden fabrika yönetimi, şehrin hiç bir sorununa çözüm bulmayan, her fırsatta paralı kim varsa onun haberini yapan Aksu TV’yi yanına alarak fabrika işçilerinide sıra sıra dizmiş ve Beyoğlu Mahallesinden bu fabrikada çalışan işçilerden ikisini konuşturmuş böyle bir haber yapmıştı. Aksu TV’ye açıklama veren fabrika işçilerinin Kılılı Mahallesinden değilde aralarında 16 kilometre fark bulunan Beyoğlu Mahallesinden seçilmesi yine dikkatlerden kaçmamıştı.

AKSU TV HALKA NEDEN MİKROFON UZATMIYOR
Haberciliğin temel kavramı olan söz hakkı doğma olayını yok sayan, sadece fabrika yönetimini yayına alan, göstermelikte işçileri yayına çıkaran Aksu Tv’ye inat Kanal Maraş ekibi KILILI MAHALLESİNE giderek vatandaşın sesine yine kulak oldu. Halk, 3 yıldır kokudan uyuyamadıklarını ama 1 haftadır rahat bir uyku çektiklerini söylediler. Kanal Maraş haberi ekibi ve Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Karaaslan’a teşekkür eden halk, Aksu TV’nin yanlı haberini ise kınadı.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2020, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Zoroğlu
Zoroğlu - 5 ay Önce

Teşekkürler tebrikler kanal Maraş mazlumun yanındasın

Ejder sarı
Ejder sarı - 5 ay Önce

Sesimizi duyurduğunuz için çok teşekkür ederiz kanal Maraş

malikes
malikes - 5 ay Önce

teşekkürler kanal maraş iyiki varsınız.yoksa yalanlarla milleti kandırmaya devam ederlerdi.

Hafize
Hafize - 5 ay Önce

Aksu tivi ismini değiştirsin yandaş tivi yada yada zengin tivi yapsın o bizi temsil edemez aksu tivi

Hafize açık göz
Hafize açık göz - 5 ay Önce

Kanal maraş tivi bugün sabah içimize bdoya doya nefes çektik Allah sizi her türlü belalardan kötü yürekli insan dan korusun

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.