banner232

Akif Diş kapalı çarşı'yı yazdı! 'Başkanım gelinde birde siz bakın'

Duyarlı Maraşlılar sosyal medya hesabından Akif Diş yaptığı paylaşımda çarşıdaki dükkânların dış cephe görüntüsü sonrasında Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanına eleştirilerde bulundu. 

Akif Diş kapalı çarşı'yı yazdı! 'Başkanım gelinde birde siz bakın'

Duyarlı Maraşlılar sosyal medya hesabının yöneticilerinden Akif Diş tarafından paylaşılan bir yazıda ‘’Hatırlarsınız dostlar, Geçtiğimiz günlerde, şehir meydanına cephesi olan iş yerlerinin restorasyon çalışmasını tebrik ettiğim bir paylaşım yapmıştım ya, o paylaşımı gören ve aynı zamanda bu çarşının esnaflarından olan bir kardeşimiz, "Akif abi vaktin olursa bir gel de sana anlatacaklarım var" daveti üzerine gittiğinde gördüğü görüntü sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'ü hem eleştirdi hem de bu olayları dikkate almasını söyledi. 

Akif Diş yazısında;

“Hatırlarsınız dostlar, Geçtiğimiz günlerde, şehir meydanına cephesi olan iş yerlerinin restorasyon çalışmasını tebrik ettiğim bir paylaşım yapmıştım ya..
O paylaşımı gören ve aynı zamanda bu çarşının esnaflarından olan bir kardeşimiz, "Akif abi vaktin olursa bir gel de sana anlatacaklarım var" daveti ile gittim yanına..
Anlattıklarını duyunca hayretler içinde kaldığım bazı hususları, KMBB Başkanımız sayın Hayrettin Güngör Bey'imizin dikkatine sunmak istiyorum..
Sayın Poyraz döneminde yapılan ve hala sapasağlam duran profil sundurmaların sökülüp daha ince profillerle aynı ölçülerde sundurmalar yapıldığını...
İş yerindeki yekpare cephe ve 10 mm lik camın hiç bir çatlağı kırığı olmamasına rağmen kıra kıra sökülüp, üç bölüm haline getirilip ve 8 mm cam takıldığı...
Numune iki işyerlerine ayrı ayrı birine 100 bin lira diğerine 200 bin lira ödeme yapıldığını...
Ve sıvanan sıvaların boyaların ve ahşap lataların vasıfsız elemanlar tarafından yapıldığını... bu zayıf işçilikle bir yıla kalmaz sıvalar dökülebileceğini,
Resimde kurumuş olduğu bahanesiyle kökünden kesilmiş görülen çınar ağacının hiç te kurumamış olduğu gerçeğini bir gidip yerinde gözlemlemenizi rica edecektim sayın Başkanım…

Ayrıca Sayın Başkanım…

Bu işyerlerin sahiplerinin, yıllık 100-110 bin civarında kira aldıklarını göz önünde bulundursak, kendilerinin yaptırmaları daha iktisadi olmaz mı?
Belediyemiz bütçesini kullandırmadan herkes is yerlerini şu şu standartlarda yaptırmaları talimatı verilmesi daha karlı olmaz mı?
Hem bir yığın israfla masraf edip bir de her dükkan için 100 bin - 200 bin bedel ödenmesinin ne geregi var…
Ayrıca bu tadilatları yapan taşeron firmanın sahibi Antepli Cuma ismindeki bu arkadaş kim ki, tüm restorasyon işlerini bu adama verdiğinizi de öğrenmek istiyor, çarşı esnafı işletme sahipleri…

Dikkatinize arz ediyor, saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 17:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali ağa
Ali ağa - 10 ay Önce

Akif bey sen bu işin kitabını yazmış defterini karalamış aynı zamanda Türkiye'nin en liyakatlı ekibiyle çalışıyor sakın ha bir daha tavsiyede bulunma alimAllah bir kitapta kapalı çarşı nın restorasyonu için yazarsa karışmam bak benden söylemesi.

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.