Akedaş sahipleri vatandaşa karşı açılan davayı kaybetti!

AKEDAŞ sahipleri, elektrik faturalarının yüksek gelmesi nedeniyle sosyal medya hesabından eleştiride bulunan iki vatandaşa karşı şikayetçi olmuşlar ve açılan dava sonucunda hüsrana uğrayıp davayı kaybettikleri öğrenildi. Mahkeme, vatandaşların beraatine ve yargılama giderlerini Akedaş Sahipleri üzerine bırakılmasına karar verdi.

Akedaş sahipleri vatandaşa karşı açılan davayı kaybetti!

Kahramanmaraş'ta ikamet eden Birruh Kısakürek ve R.Y., sosyal medya hesabı üzerinden elektrik faturasının yüksek geldiği için eleştirilerde bulunup paylaşması nedeniyle Akedaş sahiplerinden, M.H.Ö, A.A., M.B ve A.K.'un şikayetleri üzerine Kahramanmaraş 5.Asliye Ceza Mahkemesinin 2020/359 Esas 22.04.2021 tarihinde görülen 3.celsesinde, Akedaş sahiplerini bir nevi avukatlar ordusu savunarak duruşmada hazır bulundu.

Görülen davada İddia makamının; ''Her ne kadar sanıklar hakkında katılanlara karşı hakaret suçundan cezalandırılmaları istemiyle dava açılmış ise de, sanıkların yüksek gelen elektrik faturalarını protesto etmek ve yüksek faturaların çözüm bulunması maksadıyla hareket ettikleri, doğrudan doğruya müştekileri hedef almadıkları, müştekilerin elektrik dağıtım şirketiyle olan ilişkileri sebebiyle söylemlerin hedefinde oldukları anlaşılmakla sanıkların atılı suçtan ayrı ayrı beraatlerine karar verilmesi kamu adına talep ve mütaala olunur.'' demesi sonucunda;

Sayın Mahkemenin; Gereği düşünüldü: Nedenleri gerekçeli kararda açıklanacağı üzere;

1- Sanıkların üzerine atılı ''zincirleme şekilde alenen Hakaret'' suçundan CMK'nın 223/2-a maddesi uyarınca ayrı ayrı BERAATLERİNE kararı verildi. 

KAHRAMANMARAŞ DÖRT'TEN BÜYÜKTÜR

Karar hakkında kendisine ulaştığımız Birruh Kısakürek şunları söyledi; ''Kahramanmaraş 4'den büyüktür. Halk olarak elektrik faturaalrına isyan etmemiz ağ babalarını kızdırsada hakkımızda şikayetleri sonucunda açılan davada Adalet tecelli etmiştir. Ben tüm hemşerilerim adına isyanımı dile getirmiştim. Hak yerini buldu. Allah Adaleti tecelli ettiren Hakimlerimize ve Savcılarımıza şükranlarımı sunuyorum. tekrar ediyorum, Kahramanmaraş o dört kişiden çok çok büyüktür.'' ifadelerini kullandı.

İŞTE O KARAR:

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2021, 17:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mahmut dereli
Mahmut dereli - 3 hafta Önce

Helal sana birruh abi hakkını aramak ne zaman suç olmuş adalet yerini bulmuş keşke herkes duyarlı olsa da bunların kazzığını her zaman meydana çıkarsak inşallah bynlara bu meydanı verenler utansın bide utanmadan sıkılmadan dava açmışlar

DELİ dumrul
DELİ dumrul - 3 hafta Önce

Gitmişti makama arzu hal için bey dedi yutkundu eğdi başını.

Ahmet
Ahmet - 3 hafta Önce

Arkadaşlar haklı ev aynı 1.ay 80 2.ay 115 3.ay 160 şimdi 220 lira fatura geliyor bu nasıl iş anlayadık

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.