AK Partili Ünal'ın çiftçiye verdiği cevap tepki çekmişti! O çiftçi aranıyor

Koronavirüsün dünyayı kasıp kavurduğu şu zor ve sıkıntılı dönemde bir televizyon programında esnafın, çiftçinin ve besicinin dertleri soruldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 'büyük fotoğrafa bakarım' diyerek verdiği 'çiftçi telefonu' örneği gündeme oturdu.

AK Partili Ünal'ın çiftçiye verdiği cevap tepki çekmişti! O çiftçi aranıyor

Bir televizyon programına katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Medya Tanıtım Başkanı Mahir Ünal’a son zamanlarda esnafın, besicinin, çiftçinin dertleri sorulmuştu.

“Öncelikli olarak ben bir siyasetçi olarak büyük fotoğrafa bakarım. Bir ekonomist olmadığım için rakamlar konusunda iyi olduğumu söyleyemem” sözleriyle başlayan Ünal, bir siyasetçi perspektifiyle büyük fotoğrafı şu örnekle yorumlamıştı:

"2018 yılı Haziran seçimleri döneminde bizim Kahramanmaraş Bertiz dağlık bölgesinde seçim gezisindeyiz. Dağın başındayız. Mayıs ayı. Bir delikanlı geldi. Bana ‘Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz, çiftçi şu durumda’ dedi. Ben de bu arada 14 yaşına kadar çiftçilik yapmış birisiyim.

Üzerinde beyaz bir gömlek var. Cebinde bir telefon var. Dedim ki, ‘Telefonu alabilir miyim?’ Telefonu aldım. iPhone 6. Dedim ki ‘Telefonu kaça aldın?’ 3 bin 400 – 4 bin 500 lira mı ne dedi. ‘Kaç taksitle aldın?’ dedim. ’24 taksitle aldım’ dedi.

'Bunun internet paketi de var mı?’ dedim (Gülerek) ‘Var’ dedi. ‘Ayda kaç lira ödüyorsun buna?’ dedim. ‘450 lira ödüyorum’ dedi. ‘Sen burada bulunduğun yerde ayda 450 lira bu telefona ödeyebiliyorsun.

Bu şu demek: Bizim kaynaklarımızı, finansmanımızı, üretim yeteneğimizi kullanma becerimiz demek aynı zamanda bu. Çiftçimizle ilgili sorun var mı? Tabii ki var. Esnafla ilgili sorun var mı? Özellikle son bir buçuk yılda tabii ki var."

MAHİR ÜNAL BERTİZ YÖRESİNE GELMEDİ

Tüm Türkiye de gündeme oturan bu açıklama sonrası Kahramanmaraş kamuoyunda da ''bu çiftçi kim?'' sorusu sorulmaya başlandı. Kanal Maraş Haber Merkezi bugün akşam saatlerine kadar Bertiz yöresinde ulaştığı kişilere 2018 yılında Mahir Ünal'ın seçim çalışmaları için gelip gelmediği ve geldiyse ''o çiftçinin kim olduğunu'' araştırması sonucunda Mahir Ünal'ın Bertiz yöresine gelmediği iddia edildi.

ÇİFTÇİ ORTAYA ÇIKSIN IPHONE 6 TELEFONUNU IPHONE 7 İLE DEĞİŞTİRELİM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın Bertiz dağlık bölgesinde seçim çalışmaları esnasında ''üzerinde beyaz gömlek vardı ve cebinde IPHONE 6 telefon var dediği çiftçi'' ortaya çıktığı takdirde Kanal Maraş Haber Merkezi çalışanları olarak ''o çiftçimize Iphone 7 telefon alacağını'' buradan kamuoyuyla paylaşıyoruz.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 21:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Metin Korkmaz
Metin Korkmaz - 3 ay Önce

Telefonun parası yalan, taksiti yalan, gittim dediği yer yalan. ve milleti mal sanan bir siyasetçi ve susan yalaka gazeteciler. sana teşekkür etmesi lazım bu şehrin mustafa abi.

Selçuk Özer
Selçuk Özer - 3 ay Önce

Mustafa kardeşim, inanılmaz yürekli haberler yapıyorsun. O şehirde senden başka gazetecı yok mu? Adam gözümüzün içine bakarak 24 taksit 450 liradan 3.500 liralık telefon diyor ben hesap ediyorum dediği doğru ise; 10.800 lira ediyor... ya 3500 lira derken sallıyor yada 24 ay ve aylık 450 lira taksit dilerken sallıyor... biz de aptal aptal adamı dinliyoruz... nerden bakarsan millete bakarak yalan söyleyen bir siyasetçi var karşımızda...

Gürbüz kara
Gürbüz kara - 3 ay Önce

Anlamadığım her şeye kükreyen, eleştiren muhalefet incir çekirdeğini doldurmayan olaylara desten desten açıklama yaparken buna neden ses çıkarmıyorlar. Ne CHP den ne İYİ Partiden tık yok. Ali Öztunç, İyi Parti il ve ilçe başkanları. Noldu da sesiniz soluğunu kesildi. Kamuoyu açıklama bekliyor sizden. Hayırdır bir korkunuz mu var? Muhalefet yapacaksanız bundan daha iyi fırsat mı var. Lütfen halkın aklıyla oynamayın artık. Herkes her şeyi okuyabiliyor. Büyük resmi gören sadece siz değilsiniz. BİLİN İSTEDİM.

Bertizliler
Bertizliler - 3 ay Önce

Çok merak ediyorum acaba bertizliler bu açıklama karşısında ne tavır alacaklar.

Vatandaş
Vatandaş - 3 ay Önce

Mahir Ünal konuştukça batıyor AK Partiye zarar veriyor. Velev ki o çiftçinin dediği telefon olsun. Çiftçinin telefonu olamaz diye bir kanun mu var. Çiftçinin teknolojiyi kullanmasının neresi kötü.

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.