AK Partili eski vekil Avni Doğan koronavirüse yakalandı

Eski AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan, yeni tip korona virüsü tespit edildi. Doğan, hastaneye kaldırıldı.

AK Partili eski vekil Avni Doğan koronavirüse yakalandı
banner150

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün yaptığı açıklama ile Türkiye'de ölenlerin sayısı 5 bin 545'e yükseldiğini ve vaka sayısının 222 bin 402 olduğunu kaydetti.

ESKİ VEKİL DE KORONAYA YAKALANDI

Koronavirüsü testi pozitif çıkanlar arasında siyaset dünyasında bir çok simler de yer alırken testi pozitif çıkan isimler arasına eski AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Avni Doğan'da eklendi.

AVNİ DOĞAN'IN TESTİ POZİTİF ÇIKTI

Doğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronaviüs testiğinin pozitif çıktığı ve hastaneye kaldırıldığını söyledi.

AVNİ DOĞAN KİMDİR?
26.10.1951 Elbistan / Kahramanmaraş doğumlu olan Avni Doğan Eğitim Fakültesi mezunu olup yurdun çeşitli yerlerinde 20 yıl öğretmenlik ve idarecilik yapmıştır. 1989 ve 93 yılları arasında ise Almanya'nın Köln kentinde Türkçe Öğretmeni olarak hizmet verdi. Aynı zamanda yazar ve de şairdir.

Aralık 1985 seçimlerinde RP'den Kahramanmaraş Milletvekili olarak seçildi. 21. Dönemde ise FP'den tekrar seçilerek aynı partide Grup Başkan Vekilliği de yapan Doğan 4 dönem AK Parti milletvekili yaptı. TBMM de görevini sürdürürken de edebiyatla ilgisini kesmemiştir.

Şiirlerini ve müstear isimle yazdığı yazılarını ; Hareket (1974-75), Yönelişler, Milli Gençlik, Yeni Devir, Zaman (1987) ve Akit (1994-95) gazetelerinde yayımladı.

Eserleri : Şiir Kitapları ; Ortadoğu Çocukları (1986) Gelirdim İnce Sessizliklerle (1991) Ehrenfeld Akşamları (1993) Bir Gökyüzüdür Yürek (1996) Bu Sevda benim Değil (1999) 
Türkiye Yazarlar Birliği Ödülü Deneme ; Namlunun Ucundaki Ülke (1995) Evli ve 3 çocuk babasıdır ve iyi derecede almanca bilmektedir. Türkiye yazarlar Birliği üyesidir.

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2020, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.