AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları'ndan 'Aşure Hayrı'

AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları tarafından, Muharrem ayı dolayısıyla Kahramanmaraş Ak Parti İl binasının önünde aşure hayrı düzenlendi.

AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları'ndan 'Aşure Hayrı'

AK Parti Kahramanmaraş Kadın Kolları Başkanlığı, Muharrem ayı dolayısıyla bin kişilik aşure dağıttı.

Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç başkanlığında yapılan aşure hayrında vatandaşların ilgisi büyüktü. Aşure hayrına vatandaşların yanı sıra, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, AK Parti Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

Kadın Kolları Başkanı Ayşe Kılıç yaptığı konuşmada: “Hadisi Şerif Mealinde der ki "Her kim Muharrem ayında, ailesine, akrabasına, eşine, dostuna ikramda bulunursa o yıl bereketli olur" der. Bugün genişletilmiş kadın kolları toplantımız olduğu için ki, biz büyük bir aileyiz. O yüzden belediye başkanlarımızla, il başkanımız, ilçe başkanlarımız bugün böyle bir etkinlikte bir muhabbet olsun diye, çünkü Aşure ayı, Muharrem ayı bizim için birlik ve beraberliklerin olduğu bir aydır. O muhabbet için bugün buradayız ve bu ikramda bulunacağız. Basına da ayrıyeten teşekkür ediyoruz, bizimle bugün beraber oldukları için. Rabbim inşallah her günümüzü Muharrem ayındaki sevaplarla buluştursun. İnşallah bu sebeple tüm hastaların şifa bulduğu ,herkesin tövbesinin kabul edildiği, isteklerinin kabul edildiği bir ay olsun, herkese mübarek olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER