AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Debgici'den istifa etmesi istendi mi?

AK Parti de kongre sürecinin start aldığı bugünlerde bazı illerin İl Başkanlarının istifa haberleri bir biri ardına gelirken takriben 14 ilin İl Başkanlarının istifa etmesi yönünde Genel Merkezin talebi olduğu iddia edildi. İstifası istenen İl Başkanları arasında Kahramanmaraş AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'nin de olduğu konuşuluyor.

AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Debgici'den istifa etmesi istendi mi?
banner150

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, dün dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş ve kongre sürecinin başlamasını hatırlatmıştı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kandemir, Partide istifaların olacağını belirtmiş, "İl ve ilçe başkanlarımızda görev değişikliği ve bir kısım istifalar olacak." demişti. 

İSTİFALAR PEŞPEŞİNE GELDİ

Amasya AK Parti İl Başkanı Mehmet Ünek ise, görevinden ayrıldığını dün sosyal medya hesabından duyurdu. Öte yandan, Amasya AK Parti Merkez İlçe Başkanı Necmettin Topsakal da istifa etti.

Amasya İl Başkanı olarak görevinin dördüncü yılını dolduran Ünek, dün yaptığı açıklamada kongre sürecinin başlaması sebebiyle göreve talip olanların önünü açmak için görevinden ayrıldığını belirtti. 

KÜTAHYA İL BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

AK Parti Kütahya İl başkanı Ali Çetinbaş, yaptığı yazılı açıklamada, Genel Merkez Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir’le yapmış olduğu görüşme sonucu bugün itibariyle İl Başkanlığı görevinden ayrıldığını belirtti.

Çetinbaş, ” Yapmış olduğum bu görevi ömrüm boyunca onurla taşıyacağımı ve Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın istikametinden ayrılmayacağımı bilmenizi isterim. Hakkınızı helal ediniz. Baki selam ve muhabbetle” dedi.

14 İLİN İL BAŞKANLARINDAN İSTİFALAR İSTENDİĞİ İDDİA EDİLDİ

AK Parti de kongre sürecinin start aldığı ve bazı illerin İl Başkanlarının istifa haberleri bir biri ardına gelirken, takriben 14 ilin İl Başkanlarının istifa etmesi yönünde Genel Merkezin talebi olduğu iddia edildi. İstifası istenen İl Başkanları arasında Kahramanmaraş AK Parti İl Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici'nin de olduğu konuşuluyor. 14 ilden bazıları ise şunlar: Kayseri, Konya, Erzurum, İstanbul, Şanlıurfa, Gaziantep, Yozgat.

MAHMUT KAÇAR KİMLERLE GÖRÜŞTÜ?

Bir dizi ziyaretler için bugün Kahramanmaraş’a gelen, AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Akdeniz Bölge Koordinatörü Mahmut Kaçar'ın eski bir vekil ve bir kaç isimle gizlice görüştüğü iddia edilirken, bu görüşmenin AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı için olup olmadığı bilgisine ulaşılamadı.

Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2019, 22:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş 4609
vatandaş 4609 - 11 ay Önce

dünya bu etme bulma dünyası olur vermezse alır görevden azleder parti zaten maraşta teşkilatın çok bi etkisi yokki boşa kira masraf yazık reis konuşsun yeter aynı oyu alır

Kahramanmaraş 46
Kahramanmaraş 46 - 11 ay Önce

Hayırlı olur inşAllah, makamlar gelip geçici hoş bir seda bırakmak, bıraktıysa ne mutlu bırakmadıysa ne üzücüdür

Çetin eski akpli
Çetin eski akpli - 11 ay Önce

Anap diyom anap .bu filmi izlwdik konu aunı akp artık bitmiştir

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.