AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal: 16 yılda 13 seçimi böyle kazanıyoruz

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli , AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Kahramanmaraş Tarım ve Orman Sektörü ile buluşma toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kahramanmaraş Tarım ve Orman Sektörü ile buluşma toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Şimdi ben Bakanlığa ilk geldiğimde 81 ili dolaşma hedefi koydum. Bugün de vesile oldu ben çok teşekkür ediyorum değerli genel başkan yardımcıma, onun sayesinde Maraş'tayım ilk defa seyahat ettiğim bir şehir çok güzel bir şehir, insanıyla, toprağıyla hakikaten inanılmaz derecede güzel bir şehir. Tabi burda Çalıştay'da bir şey yapıyoruz. Bütün bürokratlarımızı alıyoruz bir kaç gün öncesinden, geliyorlar şehrin programlarını görüyorlar, şehrin programlarını değerlendiriyorlar. Biz gelmeden bir çoğunu çözüyoruz, geldiğimizde de şehre müjdelerimizle geliyoruz. Bu aslında vatandaşa üreticiye daha iyi yakın olmanın bir yolu ama tabi bu sürekli sürdürebilir bir şey değil, bir çok problem ile Ankara'ya varmadan yolda bize ulaşamadığını çok ufak problemlerin genelde çözülebildiğini görüyoruz. Bu anlamda bizim Ankara gibi merkezi otoriteye biraz daha havza bazlı yönetimle havzaların daha yerinde karar alan bir mekanizmaya geçmemiz gerekiyor. Tarım Orman Bakanlığı olarak ilerleyen zamanlarda da bunla ilgili özellikle sene başından sonra havzalarla ilgili adımlar attığımzı göreceksiniz, ama benim gördüğüm her şehri dolaştığımda bütün sektör temsilcileri üreticilerimiz, çiftcilerimiz çok memnun ayrılıyor. Çözebileceğimiz, hemen çözeceğimiz problemler var. Bazı yapısal problemlerimiz var, ama bunlarla ilgili iş planlarımızı anlattıkça, çözüm önerimizi anlattıkça bir ortak akılda buluşuyoruz ve bu ortak aklı değerlendirme konusunda bu toplantıları çok önemsiyorum. Bence çok verimli bir çalıştay geçirdiğimizi düşünüyorum" şeklinde konuştu.

ÜNAL: 16 YILDA 13 SEÇİMİ BÖYLE KAZANIYORUZ

AK Parti Genel Başkan yarımcısı Mahir Ünal ise konuşmasında, "Değerli arkadaşlar ben sayın Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz 1 yıl önce 30 Eylül'de bir tarım çalıştayı gerçekleştirmiştik ve tarım çalıştayımızda sektörün talepleri, istekleri, sorunları bunları almıştık. Bunlar büyük oranda çözüldüğünü gördük. Bugün yeni talep ve sorunları sayın bakanımıza ilettik sayın bakanımız bugün bütün Genel Müdür, Bakan yardımcısı, Bölge Müdürleri hepsiyle geldi sahada bütün sorunları dinledi. Bugün biliyorsunuz ikinci bir çalışmamız daha vardı, Kahramanmaraş'a güzel bir müjde verdi sayın Bakanımız. EXPO 2023 Kahramanmaraş'ta gerçekleşecek. Ayrıca bugün 10'a yakın'da müjde açıkladı, Sayın bakanım. o yüzden o müjdeler içinde sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. AK Parti Hükümeti 16 yıldan beri değerli arkadaşlar planlı sistematik halkın içinde halkın ihtiyaçlarını birinci elden alan çözen bir Hükümet olarak yoluna devam ediyor. Bize diyorlar ki 16 yılda 13 seçimi nasıl kazandınız, işte 16 yılda 13 seçimi böyle kazanıyoruz. Çünkü biz Milletin emrinde Milletin hizmetinde Bakanıyla, Genel Başkan Yardımcısıyla, Milletvekiliyle, Belediye Başkanıyla biz Milletin ta kendisi olarak çalışıyoruz. Ben tekrardan huzurlarınızda sevgili Bakanımıza teşekkür ediyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 19:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
46 musti
46 musti - 1 yıl Önce

Onlar mazide kaldı mahirrr.

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.