Adana'da kaybolan uyuşturucu bağımlısı kız Kahramanmaraş'ta bulundu

Adana'da 'astıma iyi geliyor' diyerek kandırarak uyuşturucuya alıştırılan sonra ortalıktan kaybolan 15 yaşındaki kız polis tarafından Kahramanmaraş'ta bulundu.

Adana'da kaybolan uyuşturucu bağımlısı kız Kahramanmaraş'ta bulundu
banner150

40 yaşındaki Ayşe Aksu, 20 yıl önce Hasan Tiryaki ile Gaziantep'te evlendi. Bu evlilikten 4 çocukları oldu. Ancak Aksu, eşi kendisine sürekli şiddet uyguladığı için ondan 5 yıl önce boşanıp Adana'ya yerleşti.

UYUŞTURUCUYA BULAŞTIRILDI
Çocuklarına tek başına bakıp onları büyütmeye çalışan Aksu'nun 15 yaşındaki kızı H.N.T., bir süre önce 6 gün eve gelmedi.

Anne park park dolaşıp kızını buldu, ancak anne kızının 'astıma iyi geliyor' diyerek kandırıldığını ve uyuşturucuya alıştırıldığını öğrendi.

Hemen kızını AMATEM'e götürerek, tedavisini başlattı. Ancak bu da çare olmadı. Kız çocuğu, 25 Temmuz günü akrabasına gittikten sonra bir daha eve dönmedi.

KIZINDAN HABER ALAMIYORDU
Polise başvuran Ayşe Aksu, kızından 27 gündür haber alamadı. Anne Aksu, kızının kendisine çok düşkün olduğunu, bu zamana kadar yaşaması halinde mutlaka eve döneceğini söyleyerek, "Ben artık kızımın hayatından endişe ediyorum. Ona bir şey olmasaydı mutlaka eve dönerdi. Bir kız çocuğu 25 gündür nerede kalır, ne yapar? O gittiğinden beri ben yaşamıyorum. Ben kendi ayakları üzerinde duran bir kadınım. Eşimden şiddet gördüm kaçtım buraya geldim. Gerekirse kızım için bu şehri de terk ederim." dedi.

K.MARAŞ'TA BULUNDU
Yapılan çalışmalar sonucunda kız çocuğu kaybolduktan 29 gün sonra bugün Kahramanmaraş’ta bulundu. Burada Çocuk Şube Müdürlüğüne götürülen çocuğun psikolog eşliğinde ifadesi alınmaya başlandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.