Abdullah Taylan Hoca'dan ağır eleştiri!

Kahramanmaraş Ülfet Vakfı Başkanı Abdullah Taylan Hoca son günlerde sosyal medyada yer alan haber ve gündemlerle alakalı kendi sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımı bir çok kişi tarafından beğeni aldı.

Abdullah Taylan Hoca'dan ağır eleştiri!


Abdullah Taylan hoca Sosyal Medya hesabında şu sözleri paylaştı:

DAVA PARTİSİ OLMAKTAN ÇIKMIŞTIR

"Sermayesi kokteyller, festivaller, defileler ve pervasız düğün salonları olan bir parti, artık dava partisi olmaktan çıkmıştır."

ABDULLAH TAYLAN HOCA KİMDİR?

Abdullah Taylan k.s. 1965 yılında Muş – İçboğaz (Nurkağak ) köyünde dünyaya gelmiştir. Bölgenin meşhur zatlarından Şeyh Abdurrahim (r.a) hazretlerinin torunudur. Hz. Ömer (R.A) a nisbeten , El – Faruki ailesindendir. 

İlk ve Ortaokulunu Bitlis/Tatvan da, Lise tahsilini Kahramanmaraş İmam – Hatip Lisesinde tamamlamıştır.

1985 yılında Diyanet Teşkilatında Samsun/Alaçam ilçesinde İmam – Hatip olarak görev yaptı.

1994 yılında Mısır/Kahire EL – EZHER ÜNİVERSİTESİ , Arap Dili Edebiyatı Fakültesi Genel bölümden ( İlahiyat – Edebiyat ) mezun oldu.

İlmi ve Manevi İcazetini zamanın Şeyh Muhammed Asım El – Faruk’i (k.s)’dan almıştır.

1996 yılında ÜLFET VAKFI’NI KAHRAMANMARAŞ ‘ta kurup, tüm ilmi, manevi çalışmalarını ve halkla iletişim hizmetlerini, bu vakıf vasıtasıyla sağlamaktadır. 

Halen KAHRAMAMARAŞ’ta , Ülfet Mescidin’de Perşembe sohbetleri, ve Şerefiye (Yeşil) camisin’de VAAZ ve İRŞAD’ta bulunmaktadır.

Çeşitli konferans ve seminerle’de İlmi ve Kültürel çalışmalara katkıda bulunmakla birlikte, Arapça ve Türkçe yazdığı eserlerinin yanı sıra, hayatını öğrenci yetiştirmeye’de adamıştır.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 15:53
YORUM EKLE