2020 Kahramanmaraş canlı kurbanlık fiyatları kaç para?

Müslüman alemi için son derece önemli olan Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurban Bayramı'na kısa bir süre kala Kahramanmaraş'ta kurban fiyatları belli oldu. Kahramamaraş canlı kurbanlık fiyatları kaç para? Sorusunun yanıtını sıklıkla araştırmaya başladı. İşte ayrıntılar...

2020 Kahramanmaraş canlı kurbanlık fiyatları kaç para?
banner150

Kahramanmaraş’ta Kurban Bayramı öncesi canlı hayvanlar kurban satış yerlerinde satışa sunuldu.

Kentin farklı bölgelerinden getirilen canlı hayvanların kilogram fiyatı 25 ile 30 lira arasında değişirken, pandemi nedeniyle satışların az olduğu öğrenildi. Kurban satışı yapan esnaflar, marketlerde satışa sunulan kurbanlıkların yasaklanmasını isterken, vatandaşın kurbanını görüp almasını istedi.

Hayvan satışlarının pandemi nedeniyle az olduğunu söyleyen hayvan satıcısı Cüneyt Hançer, “Hayvanlarımızı canlı hayvan pazarımıza indirdik, satış ve müşterilerimizi bekliyoruz. Satışlarımız şuanda pandemi nedeniyle biraz sakin. Pazara gelen vatandaşlarımızın sosyal mesafeleri korumaları gerektiğine inanıyorum. Canlı hayvanlarımızın kilogram fiyatı ise 25 ile 30 kilogram arasında değişiyor” diye konuştu.

Bir başka hayvan satıcısı Kürşat Kiraz ise, "Kurban kesmek isteyen vatandaş dişine, kulağına bakacak. Kanın aktığını görecek ve dine uygun kurbanlığını kesmiş olacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2020, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
ilter kağan
ilter kağan - 3 hafta Önce

hayvan pazarları şehrin hangi noktalarına kuruldu

eser
eser - 3 hafta Önce

sayın editör fiya 25 ile 30 tl yazacağınıza 25-30 kg yazmışsınız haberi lutfen düzeltin

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.