1986'da üretilen boya kalemini ilk günkü orijinalliği ile koruyor!

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kırtasiye ürünleri satışı yapan Emrah Arslan, 35 yıl önce üretilen ve hiç kullanmayan boya kalemine gözü gibi bakıyor.

1986'da üretilen boya kalemini ilk günkü orijinalliği ile koruyor!

11 yıldır kırtasiye sektöründe faaliyet gösteren Emrah Arslan, 1986 yılında üretilen 6 adet boya kalemini ilk günkü haliyle sakladığını söyledi.

Söz konusu markanın ürünlerinin o dönemlerde birçok öğrencinin hayali olduğunu belirten Arslan, “11 yıldan beri kırtasiyecilikle uğraşıyorum. Mesleğim gereği birçok firmanın ürününü iş yerimizde bulunduruyoruz. Şu anda 5 binden fazla ürünümüz var. Ama 1986 yılında üretilen bu boya kalemi içlerinde en özeli. Tabii bunu satmıyoruz. 35 yıllık olduğu için koleksiyon olarak elimizde tutuyoruz. Hiç açılmamış ve kullanılmamış. Kutusu bile sapasağlam duruyor. İş yerimizdeki ürünlerin hepsi bir tarafa, bu boya kalemi ayrı bir tarafa benim için” dedi.

Arslan, “O dönemlerde öğrenci olmak çok kolay değildi. Günümüzdeki kadar fazla ürün çeşitliliği yoktu. Var olan ürünlere ulaşmak da ayrı bir zorluktu. Bu tarzdaki boya kalemleri de birçok öğrencinin hayaliydi denilebilir. Aslında benim sakladığım boya kalemleri, bu açıdan bakıldığında o döneme ait hatıraları ve yaşanmışlıkların da simgesi oluyor. Bu şekilde koleksiyon değeri olan kırtasiye ürünlerini toplayıp iş yerimizde sergilemek gibi bir düşüncemiz var. İlerleyen günlerde bir nostalji köşesi oluşturmayı amaçlıyoruz” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hasan Hüseyin
Hasan Hüseyin - 2 ay Önce

Bu orjinallik çılgınlığı da iyice zıvanadan çıktı. İyi al bir zamazingo hiç kullanma 20 yıl sonra sat fahiş fiyata.. Yav arkadaş bırakın şu gereksiz işleri. Bunun haber değeri bile yok. Vaktinizi daha hayırlı işlere harcayın. Yakında millet tezek saklayacak bu gidişle..

SIRADAKİ HABER

Adblock Tespit Edildi

Reklamların web sitemize yüklenmesini devre dışı bırakmak için bir adblock tarayıcı eklentisi kullandığınızı tespit ettik.

×

Reklamlardan elde edilen gelir, bu web sitesinde ulaşmaya çalıştığınız kaliteli içeriği sunmamızı sağlar.

Bu sayfayı görüntülemek için, adblock eklenti ayarlarını devre dışı bırakmanızı rica ediyoruz.