Kahramanmaraş’a yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta, 2 bin 100 rakımlı Ahır Dağı'nın zirvesinde yer alan Yedikuyular Kayak Merkezin'de, yüzlerce kişi kar üstünde yeni yılı coşkuyla karşıladı.

Kahramanmaraş başta olmak üzere Gaziantep, Adana, İzmir, İstanbul, Bursa, Mersin gibi çevre illerden gelen yaklaşık 5 bin kişi, kızaklarla karda kayarak eğlendi. Meydan ateşi yakıldı, tirşik çorbası kaynatıldı.

Kahramanmaraş Valiliği resmen duyurdu: Ormanda bunları yapmak yasak! Kahramanmaraş Valiliği resmen duyurdu: Ormanda bunları yapmak yasak!

Yeni başlayan, amatör ve profesyonel kayakçılar için ayrı ayrı pistlerin olduğu Yedi Kuyular Kayak merkezinde aileler çocuklarıyla karın keyfini çıkardı. Avrupa’dan yılbaşını kutlamak için Kahramanmaraş’a gelen gurbetçiler de gündüzden geldikleri Yedi Kuyulara, geceyi de orada geçirerek karın ve yılbaşının keyfini çıkardılar. Meydan ateşleri yakıldı, halay çekildi.

Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden olan Yedi Kuyular; yılbaşı gecesi, renkli görüntülere sahne oldu. Pistleri dolduran yerli ve yabancı turistler kaymanın tadını çıkardı. Kayak Merkezi görevlileri kar motorlarıyla ateş çemberinden geçme gösterisi yaptı.

Ellerine Türk bayrağı alan kayak severler ve eğitmenler ise pist alanında çeşitli gösteriler sundu. Kayak sezonunun başlamasıyla 7 kilometre uzunluğa sahip kayak pistini deneyimlemek isteyen profesyonel kayakçıların yanı sıra, beyaz örtüyle ilk defa tanışan vatandaşlar da yılbaşı gecesinde Yedi Kuyular’a akın etti.

(Kaynak: Kanal Maraş)