Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, bir türlü bitiremediği Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin nihayet tamamlandığını duyurmuştu. Ancak yeni terminalin çatısı yağmur yağınca bir gerçeği ortaya çıktı.

Kanal Maraş'ta yeni bir program; Halk Günü Kanal Maraş'ta yeni bir program; Halk Günü

YENİLENEN OTOGAR ŞOKE ETTİ!
8 Eylül 2020 tarihinde yenileme çalışmalarına başlanan Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali, 8 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen törenle hizmete açıldı. Ancak terminal henüz halkın kullanımına açıldıktan 2 hafta sonra şoke etti.

VATANDAŞLARI VE OTOGAR ESNAFINI CANINDAN BEZDİRDİ!
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 2 yıl önce yenileme çalışması yaptığı Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali'ni 2 hafta önce tamamlanmıştı. Tamamlanan çalışmanın ardından sorunların devam etmesi vatandaşları ve otogar esnafını canından bezdirdi.

OTOGARIN TAVANI AKITIYOR!
AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin 10 milyon TL harcayarak tamamladığı Kahramanmaraş Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin tavanı yağan yağmurdan nasibini aldı. Çatıdan terminal içerisine suların aktığı görülürken bir çok vatandaş ve yazıhane sahipleri tepkilerini dile getirdi. Vatandaşlardan bazıları, ''10 milyon harcandı, 2 yıl sürdü, bir yağmur yağınca terminalin çatısından sular aktı. İşte belediyeciliğin kitabını yazan Hayrettin Bey'in icraatı bu olsa gerek. Şehri yıkmakla meşgul olan bir başkan maalesef ki terminalin tadilatını bitirdim diyerek caka satıyor. 10 milyon TL harcadı. Bu para milletin parası. Terminalde yazıhane duvarlarını yıktı suntalarla duvar yaptı. Değişen bir şey yok. Yazık değil mi harcanan paraya. Bir yağmur yağdı çatıdan sular aktı. İşte belediyecilik, işte AK Parti yaparsa AK Parti yapar diyorlar ya çok haklılar yaparsa AK Parti yapar ama çatıdan su akar.'' dediler.

"10 MİLYON LİRA HARCADIK"
Hatırlanacağı üzere Hayrettin Güngör otogarın açılış töreninde; "Bir şehrin turizm potansiyelin gelişmesindeki en önemli faktörlerden bir tanesi de o şehrin ulaşılabilir olmasıdır. Bu terminalimizde uzun süredir şehrimize hizmet vermiş ancak bir dönüşüme ihtiyacı vardı. Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi şehrimize yakışır bir şekilde yeniledik. Burada 10 milyon TL'lik yatırımı hayata geçirdik." ifadelerini kullanmıştı.

KANAL MARAŞ SORUYOR?

Yaptığınız tadilat sonucunda Terminal binasının çatısından su akıyorsa, harcanan 10 milyon TL parayı nereye harcadınız?