Meteoroloji 6. Bölge Müdürlüğü Kahramanmaraş için 3 Mayıs 2022 Salı günü hava tahmin raporunu yayınladı.

Kahramanmaraşlılar bayramı zaman zaman sağanak yağışla geçirirken Meteoroloji'den bugünden başlayarak cuma gününe kadarflaş bir uyarı geldi. Yağış geçişleri gün içerisinde devam ederken termomemetrelerde önemli bir değişiklik görülmüyor.

Ramazan Bayramı'nın 2. gününde sabah en düşük 14 derece olarak ölçülecen sıcaklıkla birlikte Kahramanmaraş genelinde sağanak yağış yer yer etkili olmaya devam ediyor.

Öğle saatlerine şehir merkezinde yağış kuvvetli olmasa da geçişleri bölgesel olarak sürüyor ve hava sıcaklığı ise gün içerisinde en yüksek 24 dereceye kadar tırmanıyor.

Akşam saatlerine doğru etkisini düşüren yağış, şehir merkezinde de yüzünü gösterirken, özellikle akşam 17.00'dan sonra etkili olacak ancak bu durum çok uzun sürmeyecek.

BAYRAMIN SON GÜNÜ DE YAĞIŞLI OLACAK

Meteoroloji 6. Bölge Müdürülüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarına göre bayramı sağanak yağış geçişleriyle bitirecek olan Kahramanmaraş'ta termometrelerde 20 derecenin üzerine yükselmiş durumda.

Yarın için (ÇARŞAMBA) yapılan tahminlere göre, bayramın 3. gününde sabah 13 dereceye kadar düşen termometreler gün içerisinde etkili olacak gökgürültülü sağanak yağış geçişlerine rağmen 26 dereceye kadar tırmanıyor.

PERŞEMBE günü yağışın devam edeceğini kaydeden meteoroloji, sabah saatlerinde 10 derecelik bir sıcaklık tahmin etse, gün içerisinde zaman zaman parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte 21 derecenin ölçüleceğini bildirdi.

CUMA günüyse sıcaklığın düşeceği gözlemlenen Kahramanmaraş'ta sabah saatlerinde en düşük 8 derece olan parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte gökgürülülü sağanak yağış etkili olacak ve 23 dereceye kadar tırmanacak.

CUMARTESİ günü için de yağmur görülmüyecek, termometreler gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte en yüksek 23 dereceyi görecek.

Kahramanmaraş'ta 10 yaşındaki kayıp çocuğun bulunduğu yer şoke etti! Kahramanmaraş'ta 10 yaşındaki kayıp çocuğun bulunduğu yer şoke etti!

kahramanmaras-ramazan-bayramini-yagisli-geciriyor

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Bölgenin; parçalı ve çok bulutlu,Mersin, Adana ve Kahramanmaraş'ın kuzey kesimlerinin yerel aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Rüzgarın; iç kesimlerde kuzeyli yönlerden, kıyı kesimlerde güneyli ve batılı yönlerden, Gaziantep ile Kilis çevrelerinde ise kuzeyli ve batılı yönlerden hafif yer yer orta kuvvette esmesi tahmin ediliyor.