Kahramanmaraş'a başka ilden sahte altın bozdurmak için gelen 1 erkek 1 bayan iki şahıs, polis ekipleri tarafından yakalandılar.

Kahramanmaraş'ta akılalmaz olay! Aort damarı karpuz gibi şişince... Kahramanmaraş'ta akılalmaz olay! Aort damarı karpuz gibi şişince...

Edinilen bilgilere göre 1 Temmuz 2021 günü Kahramanmaraş ili Onikişubat ilçesi Şazibey Mahallesinde bulunan bir kuyumcuya gelen 1 erkek 1 bayan iki kuyumcu ile sohbet edip güven kazandıktan sonra 2 adet sahte yarım altını 3.140 TL'ye satıp ayrıldılar, sahte olduğunu daha sonradan anlayan kuyumcu etrafta şüphelileri bulamayınca polise durumu ihbar etti.

Asayiş şube müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık büro amirliğine bağlı ekipler şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik derhal harekete geçti, kuyumcuda kamera görüntülerini inceleyen yandol ekipleri şüphelilerin gittiği yerleri adım adım takip ederek şüphelileri alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalandı.

İl dışından geldikleri tespit edilen Erdal H. (36) ve Deniz D. (36) isimli şahısların benzer bir çok kaydı olduğu, gözaltına alınan şüpheliler ifadelerinde sahte altını Gaziantep ilinde tanımadıkları bir kuyumcudan aldıklarını söyledi. Daha sonrasında şahıslar işlemler için adliyeye sevk edildi. Her ikisinin de adli kontrol aldığı öğrenildi.