Kahramanmaraş’ta Büyükşehir Belediyesi’nin, belediye bünyesinde yer alan AKBEL isimli şirkete yaptığı personel alımında usulsüzlük olduğu iddia ediliyor.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz aylarda AKBEL A.Ş. bünyesinde personel alımı yapmıştı.

Sınav ve mülakat sonrası söz konusu şirkete, avukat, çevre mühendisi, bilgisayar mühendisi, inşaat mühendisi, siyaset bilimci ve iletişim mezunu 10 personel alınmıştı.
Başvuru süreci sonrası belediye KPSS puanına göre yazılı ve sözlü mülakat listesine giren adayların isimlerini paylaşıp personel olmaya hak kazanan adayları açıkladı.   
Ancak, belediyenin açıkladığı personel olmaya hak kazananlar listesinde bulunan 2 adayın isimlerinin ne asil nede yedek listede yer almaması dikkatlerden kaçmadı.
Yaşanan bu durum sonrası belirli kriter ve mülakata göre yapılan personel alımında ‘usulsüzlük mü yapıldı?’ sorusu akıllara geldi. 
Sınava ve mülakata katılan adaylar dururken liste dışından 2 kişinin personel olarak işe alınması kafaları karıştırdı. 

Öte yandan, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’ta, Kahramanmaraş’ta personel alımında torpil iddialarını gündeme getirmiş ve konunun araştırılması için meclise soru önergesi vermişti.

KAHRAMANMARAŞ’TAKİ TORPİL İDDİASI MECLİSE TAŞINDI 
Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit İlçesinde, başta PTT olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımlarında parti ilçe teşkilatı ve resmi görevli memurların birlikte liste oluşturdukları iddiası CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç tarafından Ankara’da Meclis gündemine taşındı.

“Bir adaletsizlik varsa mutlaka düzeltilmeli” uyarısında bulunan Öztunç’un kamuoyu adına yanıt beklediği önergesi aynen şu şekilde; 

Kahramanmaraş'ta el yapımı patlayıcı ile kazı yapan defineciler yakalandı Kahramanmaraş'ta el yapımı patlayıcı ile kazı yapan defineciler yakalandı

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞI’NA 
Aşağıdaki sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim. Saygılarımla. 
Ali ÖZTUNÇ Kahramanmaraş Milletvekili 

Kahramanmaraş Çağlayancerit İlçemizde kamu kurumlarına personel alımlarında AK Parti İlçe Başkanlığından gönderilen listelerdeki kişilerin işe alındığı iddiaları doğru mudur? 
Son olarak Çağlayancerit Posta ve Telgraf Teşkilatına alınacak taşeron işçiler için AK Parti İlçe Başkanı ile Kahramanmaraş PTT Başmüdürünün görüşerek liste oluşturduğu ve bu listedeki kişilerin işe alındığı iddiaları doğru mudur? 

Bu iddiaların araştırılarak işe alımlardaki adaletsizliğin giderilmesi yönünde bir çalışmanız olacak mıdır?