2022 Kahramanmaraş Kurbanlık fiyatları, Kurban Bayramı'na yaklaşıldıkça vatandaşlar merak ediliyor. Yılın ikinci bayramı olan Kurban bayramında müslümanlar kurban keserek vazifelerini yerine getirecek. İşte habere ilişkin detaylar...

9 Temmuz Cumartesi günü idrak edeceğimiz Kurban Bayramı yaklaşırken, kurbanlık fiyatları da her yıl olduğu gibi gündemdeki yerini aldı.

Et fiyatlarındaki artışın Kurbanlık fiyatlarını da etkileyeceği öngörülürken geçen yılki fiyatların ortalama olarak ikiye katlandığı görüldü.

2022 KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

Kurban Bayramı öncesi Kahramamaraş'ta küçükbaş ve büyükbaş fiyatları açıklandı. Dolayısıyla 2022 yılında tosunun kilogramı 65 TL’den, düvenin kilogramı 60 TL’den, ineğin kilogramı 52 TL’den, toklunun kilogramı 68 TL’den, iğdişin kilogramı 66 TL’den satılması satılması öneriliyor.

Kahramanmaraş'ta tuhaf işler oluyor (Duraklar, KASKİ, KSÜ) Çok şaşıracaksınız... Kahramanmaraş'ta tuhaf işler oluyor (Duraklar, KASKİ, KSÜ) Çok şaşıracaksınız...

Bu zamların ardından bayram öncesi vatandaşlara nasıl yansıyacağı merak konusu oldu.

Kanal Maraş'a açıklama yapan, Kahramanmaraş Kasaplar Odası Mehmet Uyduran, kırmızı ette genel olarak maliyet kaynaklı fiyat artışları ile tüketimde yaşanan düşüşün piyasada bir denge sağladığını söyledi.

kurbanlik-fiyatlari-1

2021 KURBANLIK FİYATLARI NE KADARDI?

2021 yılında ortalama kurban fiyatları, kilogramı 29 TL, ineğin kilogramı 26 TL, tosunun kilogramı 26 TL, toklunun kilogramı 32 TL, iğdişin kilogramı 30 TL olarak belirlenmişti.