CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Kavlaklı mahallesinin sorunlarına değinirken, en büyük sorunun doğalgaz olmayan sokaklar olduğunu ifade etti.

Kahramanmaraş'ta Kavlaklı mahallesinin doğalgaz sorunlarına dikkat çeken CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, fabrikaların olduğu alanda doğalgaz olduğunu fakat konutların olduğu sokaklarda doğalgazın olmadığını ifade etti.

"FABRİKALRA DOĞALGAZ VAR, VATANDAŞA YOK"

Ateş konuşmasında şu ifadeleri kullandı; "Kavlaklı mahallemizde yıllardan beri gelen doğalgaz sorunu var. Defalarca kez yetkilileri uyarmamıza rağman, bu sorunu bir türlü çözmüyorlar. Yine kış geldi, Aralık ayındayız. Allah'tan bu Aralık ayında havalar biraz iyi gitti de, vatandaşlar bugün biraz rahat. Ama önümüzdeki günlerde havalar soğuduğunda, tekrar yağmurlar başladığında, kar yağdığında vatandaş çile çekecek. Çünkü, Kavlaklı'nın bitmek bilmeyen bir doğalgaz çilesi var. Bulunduğumuz yerin 50 metre ilerisinde fabrikaların bulunduğu alanda doğalgaz olmasına rağmen, malesef doğalgaz dağıtım şirketi Kavlaklı'ya doğalgaz çekmiyor. Çekmemesinin de çok ilginç bir sebebi var. Diyor ki; 'burası kurtarmıyor, zarar ediyor'. O yüzden bu özelleştirmelerin karşısında durmuştuk. Doğalgaz, elektrik özelleştirilmesin dedik. Vatandaşın faydasına olan işler de devlet kâr ve zarar aramaz. Burada zarar ediyor olabilirsiniz ama Binevlerdeki konutlardan da kâr ediyorsunuz. Ama buradaki vatandaş çile çekiyor."

"MAHALLE HALKI YAŞLI İNSANLARDAN OLUŞUYOR"

Kahramanmaraş'ta beklenen kar yağışı, meteoroloji radarında Kahramanmaraş'ta beklenen kar yağışı, meteoroloji radarında

Nüfusun çoğunluğu yaşlılardan oluşuyor. Yaşlı vatandaşlar, odunla kömürle uğraşamıyor, soba yakamıyorlar. Şehrin dibinde şehrin bir mahallesi olan geçmiş dönemde belediyelik olan Kavlaklı'ya bir an önce doğalgaz gelmesini istiyor vatandaş. Bizler de 4-5 yıldır söylediğimiz bu sorunun çözümü için yetkilileri bir kez daha uyarıyoruz." dedi.

Doğalgaz sorununu dile getiren mahalle sakini ise; "Odunun tonu 3 bin lira, kömürün tonu 6-7 bin lira. Bize orman köyü dışı diye kentel odunu da vermediler, Hasancıklı'ya Kürtül'e odun veriyorlar ormandan, bizlere bu da yok. Vatandaş bunu alamıyor. Gidiyor tefeciye mefeciye boğulup odun kömür alıyor. Yazık günah, bu Kavlaklı'nın bedduası varsa birdemlik köyü alsınlar biz de gidelim bir taraflara." dedi.