Kahramanmaraş kar yağışı ne zaman bitecek? Kahramanmaraş beyaz örtüyle kaplanırken, kar yağışının ne zaman biteceği merak edilen konulardan birisi oldu. Meteoroloji uyarısıyla Kahramanmaraş 5 günlük hava durumu merak ediliyor.

Ülke genelinde başta şehirlerarası ulaşım olmak üzere birçok aksamaya sebep olan yoğun kar yağışı Kahramanmaraş'ta etkisini artırıyor.

Bu kar yağışıyla birlikte Kahramanmaraş'ta hava sıcaklığı da sabah saatlerinden itibaren dondurucu bir etki yarattı. Eksi 5 dereceye kadar gerileyen termometreler gün içerisinde en yüksek 2 dereceye yükselecek.

DONDURAN HAFTA

Meteoroloji 6.Bölge Müdürlüğü'nün 5 günlük hava tahmin raporlarına göre kar yağışı yarından itibaren yeniden yüzünü göstermesi bekleniyor.

Yarın için (SALI) yapılan tahminlere göre, eksi 5 dereceye kadar düşen sıcaklıkla birlikte kar yağışı yeniden Kahramanmaraş'ta etkili olacak. Yoğun bir yağışın beklenmemesiyle birlikte termometreler gün içerisinde en yüksek 2 derece olacak.

ÇARŞAMBA günü için de kar yağışı geçişlerinin beklendiği şehir genelinde ölçülen en düşük sıcaklık 0, en yüksek ise 4 derece olacak.

PERŞEMBE günü için hafif bir yağışın öngürüldüğünü bildiren Meteoroloji, hava  birkaç derecelik yükseleceğini bildirdi.

Gözden kaçırmayın

Kahramanmaraş’ta ekili arazilerin oranı arttı Kahramanmaraş’ta ekili arazilerin oranı arttı

CUMA günü 5 derecelere kadar yükselen sıcaklıkla birlikte kar yağışı kentte etkisini kaybetmesini beklenirken parçalı bulutlu bir gün geçireceğiz.

İŞTE KAHRAMANMARAŞ İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (24 OCAK 2022)

Kahramanmaras-saatlik-hava-durumu-24-ocak-pazartesi

İŞTE KAHRAMANMARAŞ İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

kar-yagisi-uyarisi-meteoroloji

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacak, mevsim normallerinin altında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeyli yönlerden hafif yer yer orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR
28.01.2022 sabah saatlerine kadar tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Doğu Akdeniz Bölgesinde gece ve sabah saatlerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerinde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.