Kahramanmaraş'ın merkez Onikişubat İlçesine bağlı Fatmalı Mahallesi vatandaşları kapalı olan Yavşan Yolunu kendi imkanlarıyla açarak hizmete sundu. ''Seçimin ardından 2 yıl geçti, halimizi hatırımızı soran yok'' diyerek hizmet göremediklerini belirten vatandaşlar, ''15 bin nüfuslu Fatmalı Mahallesi'ne bu siyasetçiler yarın veya birgün mutlaka gelecekler. Bakalım ne diyecekler? Bizi unutan yetkililerden köyümüze hizmet getirmesini istiyoruz.'' diyerek hizmet taleplerini dile getirdiler.

Kahramanmaraş'ta çakan yıldırım ve şimşekler geceyi gündüze çevirdi Kahramanmaraş'ta çakan yıldırım ve şimşekler geceyi gündüze çevirdi

Yerel seçimlerin ardından 2,5 yıl geçti. Adalet, eşitlik ve hizmet vaadiyle yönetime gelen Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediyesi ise onlarca işçiyi ekmeğinden etti; kadrolaşma ve rant iddialarıyla adını duyurdu.

Göreve geldiğinden beri Kahramanmaraş'a yapmadığı hizmetlerle adından söz ettiren ve halkın tepkisini çeken AK Parti'li Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e bir tepki de Fatmalı Mahallesi sakinlerinden geldi.

YOL İSTEDİLER, YAPMADILAR!

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı Fatmalı Mahallesi sakinleri Yavşan Yaylası yolunun belediye tarafından yapılmadığını ileri sürerek, kendileri yol yapımı için kolları sıvadı. Bir araya gelen mahalleli, temin ettikleri traktörlerle yol açıp, kendi imkânlarıyla yolu yapmaya başladı.

Yeni Büyükşehir Yasası'nın ardından köylerinin mahalleye dönüştüğünü ancak hiçbir hizmet göremediklerini belirten Mahalleliler, yerel seçimden önce oy için gelen siyasetçilerin, seçim bitmesinin ardından mahallesini unuttuğunu ifade ettiler.

"Seçimin ardından 2 yıl geçti, halimizi hatırımızı soran yok" diyerek hizmet göremediklerini belirten vatandaşlar, "15 bin nüfuslu Fatmalı Mahallesi'ne bu siyasetçiler yarın veya birgün mutlaka gelecekler. Bakalım ne diyecekler? Bizi unutan yetkililerden köyümüze hizmet getirmesini istiyoruz." diyerek hizmet taleplerini dile getirdiler.

"HAKKIMI HELAL ETMİYORUM"

Seçim zamanında yanlarında olduklarını sonra unutulduklarını ve bu mahalleye hiçbir şey yapılmadığını ifade eden mahalle sakinleri, "Başta Hayrettin Güngör, İmran Kılıç ve diğer siyasetçiler bunların önüne 2 tane keçi verin güdemezler. Bizleri duydunuz mu? Sizler Fatmalı Mahallesi'ni sahipsiz mi sandınız? Ben bunları toplumun içinde görmedim daha. Benim hakkımı arayacak adam lazım bu memlekette. Hakkımı aramayan adamın ne işi var. Gerçekten bunların aldıkları maaşa yazık. Ben hakkımı helal etmiyorum. Ben milletvekili olayım, belediye başkanı olayım tamam, bitti. Böyle bir kanun var mı ya? Burada genellikle sadece yaz aylarında yoğunluk oluyor ama bizim köylerde her zaman nüfus yoğunluğu var." diye serzenişte bulundular.

"CUMHURBAŞKANIMIZ BU VİDEOYU GÖRÜR MÜ?"

Kendi yollarını açtıklarını ve bu yolu kapatmak isteyenlere direneceklerini ifade eden vatandaşlar, "Biz milletvekili dahil Büyükşehir Belediye Başkanımızı bir köyde herhangi bir toplumda görmedik ki derdimizi anlatalım. Cumhurbaşkanım bizim sesimizi duyar mı ? Böyle insanları bizim başımıza vermesin yahu. Bize sahip çıkacak adam lazım." dediler.