Kahramanmaraş'ta Büyükşehir Belediyesi tarafından Alparslan Türkeş Bulvarı'ndaki ağaçların gece yarısı kesilmesi tepkilere neden oldu.

Her fırsatta 'çevrecilik' pozu kesip ağaç ve doğa sevgisinden dem vuran Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, söylemlerinin tam tersi hareket etmeye devam ediyor.

AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin son dönemde yaptığı ağaç katliamlarına yine imza attı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Yeniliyoruz’ gerekçesiyle onlarca ağacı gece yarısı operasyonuyla kestikten sonra Alparslan Türkeş Bulvarı’nda savaş alanını aratmayan görüntüler ortaya çıktı.

agac-kesme-maras

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı görevinden istifa mı etti? MHP Kahramanmaraş İl Başkanı görevinden istifa mı etti?

Birkaç gün öncesine kadar yeşil bir koridor görünümünde olan Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki bu yeşil kuşak birkaç saat içinde yerle bir edildi.

Ağaç kesiminde herhangi bir güvenlik önleminin alınmadığını da ortaya koyarken, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin bu gece yarısı ağaç katliamı ‘Filin zücaciye dükkanına girmesi gibi’ dedirtti.

YEŞİL DOKU, BİR GECEDE YERLE BİR EDİLDİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Alparslan Türkeş Bulvarı yüzden fazla yetişkin ağacı gece yarısı gerçekleştirdiği operasyon ile keserek odun haline getirdi.

kamyona-koyulan-agaclar

Daha düne kadar 3 km’lik bir yeşil koridor oluşturan ve şehrin çevresel dokusu içinde özgün bir konum oluşturan Alparslan Türkeş Bulvarı'ndaki yeşil kuşak birkaç saat içinde yok edilirken, ağaç kesme sonrası bölgede savaş alanını andıran görüntüler oluştu. Adeta ağaç katliamına dönüşen gece yarısı operasyonundan sonra, kesilen ağaçlar odun haline getirildikten sonra kamyonlara yüklenerek götürüldü.

HEP GECE KESİYORLAR

Büyükşehir Belediyesi’nin ağaç kesme operasyonu gece saatlerinde başlatıldı. Belediye yetkililerinin mahalle halkının tepkisinden çekindiği, bu nedenle ağaç kesme operasyonunu geçe geç saatlerde başlatılmak üzere planladığı iddia edildi.

gece-yarisi-agac-kesiyor

Belediyenin bu planlamasına karşın ağaçların kesildiği sırada belediye ekipleri ile bazı mahalle sakinlerinin tepkisine yol açtığı öğrenildi.