Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yönetimindeki belediyedeki işçilerin huzurları hergeçen gün bozulmaya devam ediyor. Belediyenin bazı biriminde çalışan çavuşlar, işçilere galiz küfürler ederek hakaretler yağdırdığı iddia edilirken, diğer yandan da belediyenin özel ve kiralık araçlarla özel işlerinde kullanıldığı öne sürüldü.

Göreve gelirken işçi kıyımı yapmayacağı vaadinde bulunan ancak koltuğa oturduğu günden bu yana adeta belediyede çalışan işçilerin gizliden eleştirilerine maruz kalan AK Partili KMBB Başkanı Hayrettin Güngör, onlarca kişiyi de ekmeğinden ettiği öne sürülmüştü.

KMBB Başkanı Hayrettin Güngör tarafından yönetilen Büyükşehir Belediyesi adeta ''yol geçen hanına'' dönmüş durumda.

Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gönderilen mesajda; ''Çavuşun adı A., Bunu bize çavuş yapan Saim A., Zahide Hanım, Samet Bey, İbrahim ve Mustafa Bey. bu çavuşu özellikle getirerek işçilere baskı yapmak istemektedirler. Çavuş A. çalışanlara kötü davranarak onların şahıslarına ana avrat küfür etmektedir. Hatta bu küfür sebebiyle ..................... İsimli Şahıs  çavuş A.'yi et tahrasiyla kovalamistir. İşçi çalışanlar bu çavuşun adaletsiz ve kişileri rencide eden konuşmaları konusunda ........ isimli Müdüre şikayetlerimizi söylediğimiz halde, Daire başkanının emri olduğu, bize hiç bir şey yapamayacaklarını söyledi. A. sorumlu olduğu aracı işkur görevlisi Mehmet'in sürme yetkisi olmadığı halde aracı ona tahsis edip kişisel kullandırmaktadır. Diğer sorumlu çavuş Ali D., Zahide Hanım, Samed, Mustafa, İbrahim isimli kişiler, belediyenin devletin arabasıyla kendi kişisel işlerini yapmakta çocuklarını okula götürme olsun, kendi menfaatlerine kullanmaktadırlar. Çalışan işçilerimiz arasında adaletsiz davranılmakta, devletin kurumunu kendi menfaatlerine kullanarak zarara sokmaktadırlar. Bunların belediye aracını kendi şahsi meselelerinde kullandığı konusunda video kayıtları mevcuttur.''

BELEDİYENİN ARACINI KİŞİSEL İŞLERDE KULLANIYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin özel veya kiralık araçları, çavuşlar tarafından bazı işçilere yetkisi olmadığı halde vererek sürdürdükleri, kendi kişisel işlerinde kullandıkları, çocuklarını bu araçlarla okula bıraktıkları, işçi kesimine kötü muamele ettikleri öne sürülüyor. 

İŞÇİLER İSYANDA

Kahramanmaraş’ta sezonun başlamasını beklemeyen avcı cezayı kaptı Kahramanmaraş’ta sezonun başlamasını beklemeyen avcı cezayı kaptı

Kamuoyunda hiç bir projesi tasvip görmeyen Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e tepkiler sürerken, Kurban Bayramı esnaf ziyaretinde vatandaşlara yönelik "bir emriniz var mı?" sözleri gündeme bomba gibi düşmüştü. Büyükşehir Belediyesinde çalışan binlerce işçiler, Ocak ayından bu yana hakları olan yevmiye artışlarını alamadıklarını ve kurban bayramını mutlu bir şekilde geçiremediklerini belirterek tepkilerini gizliden gizleye dile getiriyorlar.

Yazılan mesajlarda; ''Haklarının verilmediği gibi bazı kişilere ayrıcalık yapıldığı, belediyenin araçlarının keyfi özel işlerinde kullanıldığı apaçık meydanda iken Büyükşehir Belediye Başkanı esnaf gezisinde emriniz var mı? diye video paylaşıyor. Belediye işçilerini toplasın Sayın başkan bizlere sorsun, belediyede ne oluyor ne bitiyor diye'' yazdıkları görüldü.

Kamuya ait araçları şahsi işlerinde kullanan kişilerin korunduğunu dile getiren ihbar mesajında; ''Hayrettin Başkanın bu konuyu ivedilikle inceleme ve soruşturma yapmasını, adaleti sağlamasını, yanlış yapanların Daire başkanı, Müdür ve Çavuş ünvanlarına bakmadan gereğini yapmasını, kurumu zarara ugratanlardan hesap sormasını beklediklerini'' dile getirdikleri görüldü.

İLAÇLAMA ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜNE DE DİKKAT ÇEKİLDİ

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nin ilaçlama şube müdürlüğü bünyesindeki şirket elemanlarınında bu tür uygulamaları yaptığı gelen ihbar metninde iddia edildiği görüldü.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BASIN MÜDÜRÜ ATALAY SELAMET'E MESAJ YAZILDI

Kanal Maraş WhatsApp ihbar hattına gönderilen mesaj ve video sonrası, Büyükşehir Belediytesi Basın Müdürü Atalay Selamet'in cep telefonuna konu ile alakalı mesaj atılarak, cevap hakkı vermeleri konusunda bilgi aktarıldı. Haber yayına verildiği saate kadar herhangi bir dönüş yapılmadı. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden bir açıklama yapıldığı takdirde kamuoyuna bilgi paylaşılacağını belirtiyoruz.