Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nde gün geçmiyor ki yeni bir skandal daha ortaya çıkmasın. Akbel şirketinde çalışan bir kişinin İtfaiye personellerinin başına çavuş yapıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, gittiği yangına direk müdahale yetkisi olmayan ancak itfaiye erlerine yardımcı olabilecek olan resmi belgeleri imzalamaya, olay yeri tutanağı tutmaya, A.D isimli Akbel şirketinde çalışmakta olan bir kişinin, Memur olan itfaiye erlerinin başına çavuş yapıldığı belirtildi.

AKBEL ŞİRKETİNDE ÇALIŞAN BİRİ NASIL İTFAİYE ÇAVUŞU OLUR?
Yangın personeli bile olmadığı belirlenen A.D isimli Akbel şirketinde çalışmakta olan bir kişinin kim tarafından torpil yapılarak İtfaiye erlerinin başına çavuş yapıldığı sorgulanırken, İtfaiye daire başkanlığında görev yapmış ve emekli olmuş birçok kişinin söylediklerine göre, "çavuş olabilmesi için liyakat olması gerekir. Yangın personelliğinden yetişmiş tecrübeli olması gerekir. Akbel şirketinde çalışan birinin hele hele yangın personeli bile değil bu nasıl liyakat ki yangın personellerinin başına tepeden inme çavuş yapılıyor’’ söylemleri karşısında, kamuoyu tarafından İtfaiye daire Başkanlığında neler oluyor sorusunun çokça bu aralar sorulmaya başlandığı öne sürüldü.

Mehmet Gürbüz hiçbir iddiasını kanıtlamadı, nefret dolu sözler söyledi! Mehmet Gürbüz hiçbir iddiasını kanıtlamadı, nefret dolu sözler söyledi!

İTFAİYE PERSONELLERİ MERSİN VE ANTALYA’YA TAYİN İSTİYORLAR
Son günlerde Kahramanmaraş İtfaiye Daire Başkanlığında çalışan birçok personelin Mersin Ve Antalya Büyükşehir Belediyelerine tayin istediği ve gittikleri belirlenirken Akbel şirketinde çalışan birinin İtfaiye personellerinin başına Çavuş olarak getirilmesi karşısında bu tayin işlemlerinin devam edeceği vurgulanırken, "Madem ihtiyaç vardı niye çevre ve şehircilik bakanlığının görevde yükselme sınavına başvuru olduğu halde katılım sağlatmadlar. Neden memurların hakkı ile yükselmesini istemiyorlar" şikayetlerinin konuşulduğu belirtildi.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde kadrolaşma hala sürerken İtfaiye Daire Başkanlığında gündeme gelen bu skandal görevlendirme karşısında, Büyükşehir Belediyesinden kamuoyuna nasıl bir açıklama yapacağı merak konusu oldu.