Hizmet-İş Sendikası ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi arasında süren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri kapsamında yapılan grev oylaması yapıldı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışan Hizmet-İş sendikası üyesi işçiler grev oylamasında ''evet'' dedi.

Devlet, Kahramanmaraş'ta o hastaneyi yapamadı! Devlet, Kahramanmaraş'ta o hastaneyi yapamadı!

AK Partili Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nde binlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi masada bitmeyince AK Parti’ye yakınlığı ile bilinen HAK-İş’e bağlı Hizmet-İş sendikası üyesi işçiler bugün grev kararı için sandık başına giderek oy kullandı.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi çalışan yüzlerce işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde karar alınamadığı için Hizmet İş Sendikası işçiler ile grev oylamasına gitti. Sabah saatlerinde Kafum Fuar Merkezinde başlayan grev oylaması saat 14:30’da sona erdi. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, sendika görevlisi ve büyükşehir belediyesi gözetiminde yapılan oylamada grev için ''evet'' kararı çıktı.

SANDIKTAN "EVET" ÇIKTI!

Bin 703 işçinin oy kullandığı grev oylamasında bin 528 işçi evet dedi. 165 hayır oyunun çıkığı oylamada 10 kişinin ise oyu geçersiz sayıldı. Devam eden görüşmelerde karar çıkmazsa işçiler bir ay içerisinde greve gidebilecek.