Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kahramanmaraş'a gelişi ve yaptığı mitingin fiyasko ile sonuçlanması neticesinde partinin Whatsapp gurubuna attığı mesaj sonrası, dün parti disiplin üyesi Süleyman Şerbetçi'nin istifası kamuoyunda deprem yaratmış, bugün de bir ilçenin gençlik kolları başkanının görevden alındığı ve artçı depremlerin devam ettiği görüldü.

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelip 106 projenin açılışını yaptığı ve sonrası Belediye önünde ki cami avlusu'nda yapılan mitingin bir fiyasko ile sonuçlanması sonrası Kahramanmaraş AK Parti teşkilat içerisinde artçı depremler devam ediyor.

Dün AK Parti İl Başkanlığına istifasını sunan Disiplin Kurulu üyesi Süleyman Şerbetçi’den sonra edinilen bilgiye göre, Ekinözü gençlik kolları başkanı Fuat Çobanyıldız’ın da görevden alındığı öğrenildi.

Görevden alınma sebebi olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’a gelişi ile ilgili Ekinözü’nden kalabalık halk kitlesinin getirilmediğini, buna istinaden Ekinözü gençlik kolları başkanının görevden alındığı bilgisine ulaştık.

HİÇ BİR AK PARTİLİ YÖNETİCİ AÇIKLAMA YAPMIYOR

Kahramanmaraş B. Ş. B'si özel idare yıkım işinde müteahhit firmayı koruyor mu? Kahramanmaraş B. Ş. B'si özel idare yıkım işinde müteahhit firmayı koruyor mu?

Telefon ile aradığımız bazı AK Parti yetkililerinden hem Süleyman Şerbetçi’nin istifası hakkında hem de Ekinözü gençlik kolları başkanı Fuat Çobanyıldız’ın görevden alınma sebeplerini sormamıza rağmen hiçbir açıklama yapmamaları, kamuoyunda AK Parti de artçı depremler devam edecek galiba düşüncesi hakim olurken, halk arasında şu konuşmalar dilden dile yayılıyor, ''Partinin hangi ilçe başkanları kalabalık halk kitlesiyle geldi? Gücünüz Ekinözü gençlik kolları başkanına mı yetiyor? Meydan’da ki kalabalık ortada, demek ki hiçbir ilçeden kalabalık halk kitlesi getirilmemiş. O zaman alsınlar bakalım tüm ilçe başkanlarını görevden de görelim yiğitliğinizi? Ancak kendilerinin boylarını göstermeye gelen ilçe başkanlarını gözleriniz görmüyor mu? Mehmet Akif Kültür Merkezindeki kalabalığı bile miting alanına indiremediler. Tüm ilçe ve il yönetimleri o meydana gelseler meydan dolar. Nerde tüm yöneticiler, meydanda yoktular. Sonrada Ekinözü gençlik kolları başkanını görevden alıyorlar. Güldürmeyin halinize. Süleyman Şerbetçi’nin grup Whatsapp mesajı her şeyi ortaya koyuyor. Ve adam gibi istifa ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı halkı küstürmüş, ona laf konuşsanıza, Kahramanmaraş halkı nerede diye kendi kendinizi sorguya çeksenize, o genç kardeşimizin görevden alınması sizlerin sorumluluğunu ortadan kaldırmaz. Gittiğiniz yol yol değil, AK Parti’yi bu şehirde bitirenler, bitirmek için halkı küstürenler ya istifa etsinler ya da görevden alınsınlar’’ Söylemleri şehir halkı arasında daha çok konuşulacağı benziyor.

KANAL MARAŞ DOĞRU HABERİN ADRESİ

Dün Kanal Maraş’ın gündeme taşıdığı istifa haberi şehirde çalkalanırken ve herkes birbirine ''kim istifa etti? Haber doğru mu?'' Sorusunu sorarken, kendi sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yapan Süleyman Şerbetçi Kanal Maraş'ın manşet resmi ile birlikte yaptığı paylaşımda şunları söyledi;
 


 

Kahramanmaraş AK Parti İl Başkanlığı tarafından hem disiplin Kurulu üyesi Süleyman Şerbetçi’nin istifası hem de Ekinözü Gençlik Kolları Başkanı Fuat Çobanyıldız’ın görevden alınması konusunda nasıl bir açıklama yapacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.